У 2021 році Державна підсумкова атестація з математики стане обов’язковою для усіх випускників. 

Про це йдеться у сюжеті 12 каналу.

Раніше одинадцятикласники мали право вибору: складати ДПА з математики чи з історії України. Цьогоріч такого вибору немає. Втім, випускники через це не дуже хвилюються.

“Я подумала, що це буде просто капєц. Ну але що робити? Почала пробувати, готуватися, щось трошки вчити. Вчителька нам допомагає”, – каже одинадцятикласниця 19-ї школи Єлизавета Левкович. 

У навчальному закладі для старшокласників організовують додаткові уроки.

“Ми передбачали таку ситуацію, тому що мова про обов’язкове зовнішнє з математики ведеться вже давно. Тому ми факультативно додаємо ще години з математики”, – розповіла директорка 19-ї школи Анжела Масиник.

Цьогоріч 11-класники складатимуть 4 обов’язкові іспити з ДПА у формі ЗНО: це українська мова, математика, історія України або іноземна мова, та четверта дисципліна – на вибір.

Що ж до ЗНО, то є свої нюанси. Цьогоріч вступники зможуть складати одразу п’ять предметів. Також можна здавати на вибір або українську мову та літературу, або суто українську мову. Передбачають, що сертифікати з української мови прийматимуть ВИШі на технічні спеціальності. А гуманітаріям, швидше за все, треба буде сертифікат з української мови та літератури. Різниця між цими двома ЗНО не тільки у темах, а й у кількості завдань.

“Якщо з української мови це 39 буде завдань, плюс власне висловлювання, то там, де буде українська мова і література, додасться ще 27 завдань. 24 завдання чистих з української літератури, і ще три завдання відкритої форми, тобто, на які треба буде давати письмову відповідь”, – розповіла завідувачка відділу ЗНО Волинського інституту ППО Алла Корнейко.

Деталі – у сюжеті.