Минулими вихідними і на початку тижня волиняни тішилися теплою та сонячною погодою. Вдень повітря прогрівалося до 20°.

За словами синоптиків, така температура більше властива травню. Однак уже в середу похолодало. Метеорологи кажуть – це через атмосферний фронт, що перемістився зі Скандинавії. І надалі теж теплішати не буде.

Прогнозують наступного тижня і заморозки. Від -2° до -4° – на поверхні грунту і місцями у повітрі. А якраз зараз починають зацвітати абрикоси, слідом за ними й алича. Садівники кажуть, абрикоси найбільш вразливі до морозів.

Щоби пом’якшити вплив холоду, радять оприскувати на ніч дерева водою. Це і буде своєрідним захистом для них. А ось яблуні, за словами фахівців, витриваліші. Та й зацвітають пізніше.

Юрій Довгун – власник садового господарства, де вирощують яблука. Розповідає, нинішня температура некритична для цвіту. Головне, щоби квітки повністю не розкрилися під час заморозків.

Підвищення температури – приблизно до 20°, очікують уже з 19-го квітня. До слова, на Волині регулярно спостерігати за погодою почали із 1947 року. Відтоді абсолютний максимум температури повітря у цей період зафіксували 1967 року – 26° тепла. А найхолодніше було у 2012-му – -6°.