Член ради директорів VolWest Group, ТОП-менеджер та бізнес-тренер Олег Рабочаускас дав пораду бізнесменам: знати чітко, де твої власні кошти, а де – кошти компанії. Крім того, він радить не ставити гроші вищою метою, адже тоді поразка неминуча.

Про це він сказав у програмі «Бізнес-Бранч» 12 червня на 12 каналі.

«Це навіть не порада, а золоте правило. Є твоє власні кошти, тобто зарплата, і є кошти компанії, за які ти відповідаєш, але це не твої гроші. Їх не можна мішати. Ти маєш доступ, ти можеш взяти їх, але це ж не твої гроші.

Я знаю, що багато людей у житті просто «попадали» досить боляче, бо в них не сходилися оті складові: де закінчуються твої фінансові можливості, а де – гроші компанії. Потрібно провести цю границю, рубікон, через який не можна переступати. І тоді буде все вдаватися. Можливо, буде важко, можливо, своїх коштів не вистачатиме, але завжди коштами компанії треба управляти чесно і прозоро.

Є такий вислів: вірний в малому – вірний у великому. Якщо менеджер чи людина дозволяє собі якісь неточності, якісь нечесні рухи, мовляв, це ж дрібничка, ці дрібнички потім призводитимуть до великих зловживань, за які доведеться рано чи пізно відповідати», – впевнений Олег Рабочаускас.

Також він радить любити не гроші, а ту справу, яку людина робить.

«Гроші я не скажу, що треба любити. Напевно, навпаки. Треба любити ту справу, яку ти робиш. А гроші – це не більше ніж просто винагорода. Якщо кожен день робити якісно свою справу, то успіх не може не прийти, в тому числі і фінансовий успіх. Усі ті компанії, які поставили своєю метою заробляння грошей і тільки, стали банкрутами. І до сьогоднішнього дня історія винятків не знає. Хто поставив на гроші – всі програли.

Якщо людина, яка хоче реалізувати себе, поставила свої цілі, мрії на гроші, вона обов’язково програє. Є якісь більші цілі.

Але гроші треба заробляти. Кожна компанія заробляє гроші, бо треба проводити певні поліпшення. І людині треба гроші щодня, щоб жити, забезпечувати потреби свої, своєї сім’ї. Але це не повинно бути самоціллю.

Для компанії самоціллю може бути в довгостроковій перспективі створення бренду, того, що буде у свідомості споживача. Але є і люди-бренди. Є такі фахівці, якого хоче на роботу прийняти будь-яка компанія в розрізі певної спеціальності. От до цього треба прагнути», – наголосив бізнес-тренер.