Митрополит Луцький і Волинський Михаїл вважає, що російські окупанти не ризикнуть наступати на територію Західної України, зокрема і на Волинь, адже знають, що «тут їм буде несолодко».

Про це він сказав у програмі «Духовна абетка» на 12 каналі 16 березня.

«Путіну йти на Волинь, Рівненщину і взагалі на Західну Україну це не те що самогубство, це перевернення історії. Якщо в перші дні ми були розгублені, як і всі, то тепер ми озброєні, підготовлені. І люди вже розуміють, що таке війна. І тут в нас до толерантності дуже далеко. Я не думаю, що тут у нас будуть брати в полон, поховавши вже стільки людей за весь час війни, а особливо теперішньої.

Ну і не треба забувати, що УПА народилася на Волині. Хай згадують російські вояки, що повстанський, бандерівський край – це тут. Це Волинь, Львівщина, Рівненська, Тернопільська області. Тому тут їм буде несолодко. Бандери вже немає, а дух то залишився», – розмірковує ммтрополит.

І додає: «Вони сюди навіть не ризикують іти, бо це смерть для Росії, якщо вона сюди сунеться».

Водночас на запитання, що робитиме, якщо все ж ворог прийде, запевняє: захищатиме свою Батьківщину.

«Я з народом, зі своєю паствою. Будемо захищатися – чітко, жорстко, без помилування», – каже митрополит Михаїл.

Він пояснив, що служитель зброї не може брати рук у спокійний час, але є такі ситуації, коли це необхідно зробити.

«При форсмажорних обставинах священник має право брати зброю до рук і захищати свою батьківщину, віру, церкву, своїх рідних. Але це вже останній етап захисту: коли нема кому, то священник може так захищати свою паству. А до того, поки нема такої крайнього потреби, він повинен залишатися священнослужителем», – зазначив владика.