Митрополит Луцький і Волинський Михаїл заяви священників УПЦ МП про їх бажання від’єднатися від РПЦ називає лицемірством і обманом, мовляв, вони йдуть на такий крок, бо бояться, що віруючі почнуть від них тікати. Насправді ж на подальші конкретні кроки, спрямовані на розрив з Москвою, вони не йдуть.

Про це він сказав у програмі «Духовна абетка» на 12 каналі 16 березня.

«Не вірю їм! Жодному їхньому слову і жодному ділу, поки не буде конкретних кроків. А це – повне відкинення Московського патріархату і бажання об’єднатися в єдину помісну православну церкву. Ось тоді я повірю, що вони щось хочуть зробити для України. Якщо цих дій не буде, це – лицемір’я. Які б вони гасла не викидали – все це лицемір’я для того, щоб обдурити людей.

За непоминанням Кирила далі ж нічого немає. Не поминають Кирила, але ж залишаються в структурі РПЦ. Ну й що? Сьогодні війна, бояться – не поминають. Завтра війна закінчиться – продовжать поминати. Або поминають тихенько, про себе, щоб люди не почули. А документально ж вони належать до МП.

Щоб їм повірити, вони повинні скликати свій місцевий собор – чи в межах єпархії, чи в Україні – і на цьому соборі вони повинні заявити про розрив юридичних, адміністративних, духовних стосунків із країною-агресором та РПЦ. Коли таке рішення буде – я повірю, що вони зробили перший крок. Другий крок – вони повинні сказати: давайте спільно захищати нашу країну, давайте об’єднуватися у велику помісну церкву. Отоді це кроки. Усе інше – обман і лицемір’я…» – наголосив митрополит Михаїл.

Нагадаємо, нещодавно наcтоятель Свято-Миколаївського храму села Пульмо Ковельського району (колишнього Шацького) Олександр Черевко заявив, що Українська православна церква Московського патріархату повинна вимагати у Російської православної церкви повної автокефалії.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: «Якщо Росія сунеться на Західну Україну, це буде смерть для неї», – митрополит Михаїл