Грудень – це завжди особливий місяць. Він традиційно сповнений підбиттям підсумків та обговоренням планів на наступний рік. 

Свою роботу підсумувати взялися і представники волинського регіонального відділення Асоціації фахівців з нерухомості України. А згадати їм є що! Кажуть, що хоч рік і був дуже особливим, але вони прийняли багато важливих рішень, які вплинуть не лише на роботу місцевих агентств нерухомості, а й на усіх лучан, які купують чи продають житло. 

Щорічні збори волинського відділення Асоціації фахівців з нерухомості України влаштували 11 грудня у коворкінгу Passage Interdit. Сюди прийшли десятки волинських ріелторів, які представляють різні компанії, але вчаться працювати разом. Вони взялися за побудову здорової конкуренції та взаємної допомоги. І запевняють: лише така система дозволяє надавати дійсно якісні послуги на ринку нерухомості. 

Цей захід не був схожим на типові передноворічні зустрічі, куди часто приходять задля фото з ялинкою й келихом шампанського. Тут справді підбивали підсумки й будували плани на майбутнє. Втім, вони не обмежувалися банальним “Ну, щоб наступного року ми були кращими, ніж цього”. Ні, тут зібралися обговорити реальні кроки для вдосконалення роботи. Пропонували, сперечалися, доводили правоту. Схоже, ніхто не прийшов просто так – у кожного були свої ідеї. І головне, що наприкінці вечора рішення таки прийняли – усі присутні ріелтори Волині домовилися про нові правила роботи у 2021-му.

ЩО ТАКЕ ПАРТНЕРСЬКІ ПРОДАЖІ?

Вже третій рік у Луцьку працює система партнерських продажів серед представників нерухомості. У листопаді 2017-го року відбувся II Форум ріелторів Волині, де було розроблено та підписано єдині правила роботи на ринку нерухомості та партнерської співпраці, в тому числі спільна система продажу нерухомості, перейнята у США.

Основна мета – бути партнерами, а не конкурентами, аби максимально вигідно для клієнта продати або придбати житло. 

Як це працює – розповідає очільник ВРВ АФНУ, директор агентства “ВМБ Нерухомість” Ростислав Ганейчук.

“Наприклад, ви хочете продати нерухомість. Ви звертаєтеся до мене, називаєте бажану ціну. Далі я підключаю колег, які теж працюють за системою партнерських продажів, і кажу: є класна квартира, давайте організуємо “день відкритих дверей”. Приходять ріелтори, дивляться, а тоді пропонують своїм клієнтам. Так ми формуємо попит навколо об’єкта продажу і власник може виручити більше грошей. А покупець отримує гарантію, що житло – якісне. Бо саме це є головним критерієм при покупці. Виходить, що всі виграли”, – каже Ростислав Ганейчук.

Але ж погодьтеся, що на цьому етапі може виникнути чимало суперечок між самим ріелторами щодо розподілу комісійних. Саме тому так важливо регламентувати кожен крок фахівців з нерухомості, прописати чіткі правила і організувати їх дотримання. 

“І тут приходить розуміння, що саме представники Асоціації, як ніхто інший, можуть гарантувати дотримання усіх правил, прописаних у Кодексі етики ріелтора, аби клієнту було вигідно. Ба більше, у нас навіть є арбітражна комісія, які не лише регламентує роботу, ай розглядає спірні питання, якщо такі виникають”, – поділився Ростислав Ганейчук.  

Членство в Асоціації – це своєрідна гарантія професійності ріелтора. Адже потрапити туди не так просто.

“Аби стати членом нашої організації, треба мати відповідний досвід роботи, а ще – рекомендацію колег. А погодьтеся, що ніхто не захоче поручитися за недобросовісного ріелтора. До речі, саме сьогодні до Асоціації приєдналася нова членкиня ТУТ ІМЯ УТОЧНИТИ. Вона вже тривалий час працює на ринку нерухомості і тепер вирішила до нас приєднатися. Вона пройшла усю процедуру й сьогодні ми раді вітати її серед нас. Бути в Асоціації – це не лише престижно, а ще й вигідно. Наприклад, ми постійно проводимо навчання – й для своїх членів даємо знижку”, – поділився Ростислав Ганейчук. 

До речі, навчання – це ще один важливий етап роботи Асоціації. Організація щороку влаштовує кількаденний інтенсив для колег, запрошуючи професіоналів із різних куточків України.

“Вчитися важливо кожній людині в будь-якій сфері. Зараз світ розвивається зі стрімкими темпами, тож важливо не відставати. А самостійно щось шукати, читати – малорезультативно. Ось вам приклад: ми раніше зустрічалися з клієнтами, показували квартири, зараз все перейшло в онлайн. Таких змін – безліч”, – каже Тетяна Кравець, власниця агентства нерухомості “Еверест”.

ЯКІ КВАРТИРИ КУПУЮТЬ НАЙЧАСТІШЕ 

За словами Тетяни Кравець, найчастіше у пошуках квартир до них звертаються молоді пари або сім’ї.  

“А найчастіший запит – однокімнатні квартири. Бо цей сегмент найдоступніший з фінансової точки зору, а ще – є вигідним і для маленької сім’ї, і для здачі в оренду”, – розповіла вона. 

До речі, за словами Валерія Мусійчука (“Волинське агентство нерухомості”), нині вони переходять на систему,коли послуги оплачує продавець.

“Коли це все починалося, частіше наші послуги оплачував покупець. Зараз переходимо до того, щоб оплачував продавець, якщо він замовив послуги. Це є нормально. Так працюють усі найбільші ринки нерухомо світ”, – зауважив спеціаліст. 

Ростислав Ганейчук підсумовує: якщо ви плануєте купувати нерухомість – звертайтеся до ріелторів, бо саме вони розкажуть, яке насправді житло вам потрібне.

“Уявімо, ви хочете житло у конкретному спальному районі міста. Ви собі вирішили: поряд ринок, великі магазини – зручно робити покупки. Хороша транспортна розв’язка. І це чудово, але ріелтор прорахує кожен ваш крок на найближчі роки. Наприклад, якщо у вас є маленька дитина – то за кілька років вам доведеться її водити або возити у садок, школу, на гуртки. Якщо маєте домашніх улюбленців, то треба подбати про місце для вигулу. У спальних районах часто проблеми із паркомісцями. І навіть якщо зараз автомобіля у вас немає, то за рік-другий ви його купите, а ставити буде нікуди”, – ділиться експерт.

Фото Поліни БЕРЕЗЮК