Політичні партії «Європейська Солідарність», «Голос» і «Батьківщина» ухвалили спільну заяву напередодні Нормандського формату.

У документі йдеться про необхідність дотримуватися під час переговорів 9 грудня “червоних ліній”, порушення яких завдасть непоправної шкоди Україні.

Текст заяви:

“Заява щодо недопущення порушення національних інтересів України

Усвідомлюючи ризики для безпеки і національних інтересів України, реалізації європейського і євроатлантичного вибору Українського народу, які виходять із триваючої агресії російської Федерації, заявляємо про необхідність дотримання під час переговорів у Нормандському форматі принципових позицій, «червоних ліній», порушення яких завдасть непоправної шкоди Україні.

Жодних компромісів щодо унітарної держави і ніякої федералізації.

Жодних компромісів щодо європейського та євроатлантичного курсу.

Жодних політичний дій, зокрема виборів на тимчасово окупованих територіях Донбасу до виконання умов безпеки і деокупації. Зокрема, виведення російських військ, роззброєння незаконних збройних формувань, встановлення контролю над державним кордоном.

Жодних компромісів щодо деокупації та повернення Криму в Україну.

Жодного припинення міжнародних судових процесів проти Росії.

Політичні сили вимагають забезпечення принципу – спершу безпека, включаючи всеохоплююче припинення вогню, виведення російських військ і зброї з території України. Повернення контролю України над українсько-російським кордоном.

У зв’язку з цим координуємо свої дії для забезпечення непорушності цих “червоних ліній” і дотримання національних інтересів нашої держави. І закликаємо усі державницькі партії і громадські організації долучитися до спільної боротьби по захисту України.”

Заяву підписали лідери політичної партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко, партії «Голос» Святослав Вакарчук, Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Юлія Тимошенко.