Партія «Європейська Солідарність» вимагає від влади ефективних заходів боротьби з пандемією коронавірусу, які мають ефективно захищати людей, насамперед – лікарів, котрі перебувають на передовій боротьби із хворобою. Ці заходи мають бути ухвалені на позачерговому засіданні парламенту, присвяченому винятково боротьбі з коронавірусом, захисту людей та української економіки від наслідків пандемії.

Партія «Європейська Солідарність» неодноразово офіційно зверталася до керівництва парламенту з вимогою визначитися із датою цього засідання.

Першочерговим законом, на ухваленні якого наполягатиме фракція «Європейської Солідарності» на позачерговому засіданні, має стати Закон про страхування медичних працівників на випадок захворювання на коронавірус, автором якого є п’ятий Президент України Петро Порошенко.

Фракція «Європейська Солідарність» пропонуватиме, аби під дію закону потрапили всі лікарі, в тому числі й ті, які захворіли на COVID-19 до його ухвалення.

Другий важливим антикризовим заходом має стати масштабне тестування усіх потенційних груп ризику. Без масового тестування усі карантинні заходи є суцільною профанацією. Партія «Європейська Солідарність» наполягає, аби кожен пацієнт, який звернувся за допомогою до сімейного лікаря, міг пройти безкоштовне тестування.

Масове тестування не лише дозволить локалізувати ланцюги поширення епідемії, а й стане передумовою до послаблення карантинних заходів. І тому третім заходом, який має бути розглянутий на засіданні парламенту, має стати пакет ініціатив підтримки малого та середнього бізнесу і соціального захисту людей, яких неефективні дії влади поставили на межу виживання.

Це, зокрема, має бути відкриття ринків і дозвіл продажу їжі та напоїв у кафе та ресторанах на виніс з вимогою дотримання жорстких санітарних норм, правил захисту продавців і покупців, дезінфекції і дотримання соціальної дистанції, а також використання одноразового посуду; реструктуризація кредитів та звільнення від оподаткування на період карантину підприємців, чия робота призупинена.