Генеральна прокуратура України більше не інкримінує Івану Бубенчику вчинення умисного вбивства. Заступниця генерального прокурора Анжела Стрижевська повідомила про зміну раніше висунутої підозри. Також вона зазначила, що доцільність обрання Бубенчику запобіжного заходу буде розглядатися в подальшому.
Тепер справу перекваліфікували із умисного вбивства на посягання на життя правоохоронців (стаття. 348) та незаконне поводження зі зброєю (ч.1 ст. 263) Кримінального кодексу України. Таким чином, зміна підозри означає, що Іван Бубенчик підпадає під закон про амністію учасників Євромайдану. Він передбачає звільнення від кримінальної відповідальності, зокрема, за статтею 348.
Раніше обвинувачення відкликало клопотання про арешт Івана Бубенчика. Слідчі підозрювали активіста у вбивстві двох силовиків. Порушили справу після того, як він розповів про це журналістам Громадського.
Також у цьому інтерв”ю він повідомив, що іншим правоохоронцям – стріляв у ноги.
Також у старій підозрі зазначалось, що Бубенчик, нібито чудово розумів наслідки таких дій і що це призведе до ескалації конфлікту. Затримали активіста на польсько-Українському кордоні.