Дарунки для військових. Патріотичні обереги для воїнів сплели діти Вараша. Вони вірять, що їхні символічні сюрпризи оберігатимуть військових від усіляких негараздів. Детальніше про це дивіться у сюжеті.

Олеся і її мама долучилися до акції плетіння патріотичних оберегів, яку організували у Вараші.

«Я його робила для українських воїнів. Я хочу, щоб вони повернулися додому живими та здоровими і щоб була перемога», – каже дівчинка.

Вона із сім’єю була змушена переїхати з Харкова, який бомбили та обстрілювали російські війська. Олеся із сумом згадує пережиті події.

«Ховалися у підвали, летіли літаки, у ванні ховалися. Де ми тільки не ховалися! І через те ми поїхали з Харкова у Вараш», – пригадує вона.

Олеся вірить, що ці символічні подарунки, які вона плете разом з іншими дітьми, оберігатимуть військових від усіляких негараздів, додадуть їм сил для захисту нашої держави та зігріватимуть їхні серця під час боїв за незалежність України. Вона поділилася своєю мрією: «Я хочу швидше повернутися додому в Харків. Ми не знаємо, скільки ще треба, але надіємося, що це буде скоро».

Поруч плетуть патріотичні обереги і дві подружки з Вараша. Вони усім серцем вболівають за українських військових. Кажуть, що завжди будуть підтримувати свою країну чим можуть, сьогодні їх фронт – творчий.

«Цей оберіг зроблений зі стрічки. Він жовто-блакитний, як прапор нашої країни. Я вкладала у нього душу, серце і тільки найкращі емоції», – розповіла одна з подруг.

У Вараші захід ініціював департамент культури, туризму, молоді і спорту міської ради.

«23 травня ми відзначаємо День героя, тому виникла ідея зробити обереги для наших хлопців, які захищають нас. Завдяки їм ми можемо спокійно спати, виконувати свою роботу», – каже керівниця відділу молодіжних ініціатив Вараської міської ради Анастасія Антонюк.

Організатори кажуть, що мали на меті дати дітям можливість психологічно розвантажитися та відволіктися за допомогою своєрідної арттерапії.

Патріотичні обереги, які днями виготовили діти, волонтери передадуть на передову українським військовим. Кажуть, щоб оберіг захищав від лиха, треба його покласти у кишеню, близько до серця і вірити в його силу.