Значно сповільнити прогресування короткозорості у дитячому віці можуть дефокусні контактні лінзи, які бувають денні і нічні, повідомив офтальмолог центру Optometry clinic у Луцьку Максим Шеховцов.

Про це йшлося у програмі «Телемедицина» на 12 каналі.

«Коли око росте, тобто короткозорість прогресує, ми можемо його розділити на дві частини: на зорову, якою дитина бачить, і на зони росту. Коли ви вдягаєте звичайні контактні лінзи чи окуляри – ви впливаєте на зорову частину і ви бачите. Дефокусні лінзи ж мають додаткову зону, яка впливає на зони росту ока, і за рахунок цього ми не лише даємо дитині зір, а найважливіше – ми не даємо зонам росту рости далі. Так, в цих лінзах теж може бути прогресування, але це буде у 6-8 разів повільніше, ніж в окулярах», – розповів Максим Шеховцов.

Офтальмологиня Оксана Поліщук наголосила, що ці лінзи індивідуальні і мають різні терміни носіння. Важливо пацієнта вчасно оглядати, щоб при потребі їх замінювати.

За словами лікарки, нічні лінзи одягають на ніч, вдень же нічого не потрібно використовувати – зір буде максимально корегований.

Лікарі зазначають: терапія дефокусними лінзами має тривати до 17-18 років. Хоча і дорослим їх можна застосовувати, однак у такому разі лінзи матимуть виключно коригувальний ефект.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Якщо короткозорість у дитини виникла до 6 років, це – катастрофа, – офтальмолог

Офтальмологічна клініка Оptometry clinic працює за адресою: м. Луцьк, вул. Словацького, 12.

Записатися на прийом у Луцьку чи отримати додаткову інформацію можна за номером телефону +38 068 676 03 03

Клініка в інтернеті:

Сайт: https://optometry-clinic.com/

Сторінка у фейсбуці: https://www.facebook.com/Optometry-Clinic-105060854749166/