З першого квітня 2019 року на Волині вступає в силу щорічна заборона на вилов риби. Винятком є лише водойми Шацького Національного парку, де вона діє вже з 20 березня і до 10 червня. Нерестовищами вважаються мілководні, зарослі вищою водною рослинністю або закорчовані ділянки водойм, стариці, заплави та заливні луки, прибережну рослинність.

Також в Україні щорічно проходить природоохоронна компанія, що має назву “період тиші”. Згідно Закону України «Про тваринний світ», з 1 квітня по 15 червня забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (стрільба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах) в місцях масового розмноження та вирощування потомства дикими тваринами”.

За порушення нерестової заборони передбачено адмінстративне покарання. Розмір трафів коливається від 340 до 680 гривень. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ. Штраф від 1 700 до 3 400 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.Зараз у Верховній Раді лежать декілька законопроектів, які мають посилити відповідальність.Дозволяється під час нересту виключно любительське рибальство на водоймах загального користування з берега однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком та спінінгом, але за межами нерестовищ.