Лише у 2022 волинські вибухотехніки обстежили понад 75 об’єктів області. В усіх шукали вибухівку, про яку надійшли анонімні повідомлення. На щастя, жодне не підтвердилося.

Але як діяти, якщо є виникла підозра, що у приміщенні, де ви перебуваєте, закладено вибухівку? Про це розповів начальник відділу вибухотехнічної служби ГУ НП у Волинській області Ігор Заболотний у програмі “Актуально” на 12 каналі.

За його словами, повідомлення зазвичай надходять анонімно на електронну пошту СБУ, Нацполіції або ж закладів, які нібито заміновано. Звідки надсилають ці листи – згодом з’ясовує кіберполіція.

“Ми знаємо, для чого це все робиться. Це один із елементів розхитування ситуації, підвищення психологічної напруженості серед людей. Перш за все ми радимо не створювати паніку, з розумінням ставитися до роботи правоохоронної системи. І обов’язково спокійно реагувати на дії правоохоронців”, – радить Ігор Заболотний.

“Ми працюємо в штатному режимі і реагуємо на кожне повідомлення. Зараз новий алгоритм дій. Зараз ми все оглядаємо так, щоб нас помітили якомога менше сторонніх людей, щоб наша присутність не створювала додаткової паніки”, – каже правоохоронець.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Що робити, якщо побачили підозрілий предмет: пояснення волинського експерта