Указ президента продовжити заборону російських соцмереж в Україні, вперше впроваджену командою п’ятого президента України три роки тому, є правильним.

Про це заявив колишній глава держави, лідер «Європейської солідарності» Петро Порошенко у фейсбуці.

«Але дивно, чому тягнули до останнього дня? Що вичікував Офіс президента і чому зволікав — питання відкриті», – разом з тим зауважив Порошенко.

Він також подякував народним депутатам своєї та інших фракцій, які скликали позачергове засідання і «голосуванням висловили принципову політичну позицію».

Порошенко наголосив, що заборона соцмереж країни-агресора за три роки довела свою ефективність.

«За даними Інтернет-асоціації України, частка українських інтернет-користувачів, які щодня відвідують «ВКонтакте», впала з 54% до 10%. За той же період щоденна частка українських відвідувачів «Одноклассники» знизилася з 35% до 10%», – написав він.

Порошенко переконаний, що це значною мірою позбавляє Росію одного з ключових інструментів у гібридній війні проти України, зменшує можливість інфільтрації ідей «русского мира» та «промивання мізків російською пропагандою». А також зменшує можливість збору персональних даних та завдає удару по роботі російських спецслужб.

«Показово, що п’ята колона в особі ОПЗЖ голосувала проти. Тим більше значить, заборона російських соцмереж — добра справа для України», – резюмував п’ятий президент.