В Україні набув чинності закон про мову. За нього нардепи проголосували ще 25 квітня. Цей закон закріплює статус української мови як єдиної офіційної.

Російські ЗМІ вже встигли придумати чимало міфів про те, як він обмежуватиме українців у правах.

Насправді ж нововведення стосуються державних службовців, освітян, медиків та працівників ЗМІ. На роботі вони повинні користуватись винятково українською. На сферу приватного спілкування і релігії ці правила не поширюються. Водночас права національних меншин на власну мову – зберігаються.

За приниження української мови каратимуть штрафами. Контролюватиме виконання закону “мовний уповноважений”. Це нова посада. Наприклад, якщо ви звернулись до міськради і посадовці відповіли вам не українською, можна поскаржитись на невиконання закону працівникам цього підрозділу.

Лучани нововведення підтримують.

Але неоднозначне ставлення до закону у глави держави.

У день прийняття закону Володимир Зеленський, який тоді ще чекав на інавгурацію, написав, що приймали документ під впливом політичної риторики, без широкого обговорення із громадськістю.  Та пообіцяв, що він у статусі президента ще раз детально проаналізує цей закон та реагуватиме в інтересах громадян.