Десятки луцьких підприємців 4 листопада вийшли протестувати під стіни Волинської облдержадміністрації. Кожен прийшов висловити своє «ні» щодо різного: хтось виступає проти примусової вакцинації, хтось – проти захмарних тарифів, але більшість – проти введення обов’язкових касових апаратів.

«Крім податків, ми платимо ще оренду, охорону, нас держава змушує купувати ще РРРО+програму спеціальну, плюс кожного разу ми повинні заправляти ту стрічку – це все додаткові витрати», – каже підприємець Петро.

Уся програма разом із касовим апаратом кожному підприємцю обійдеться приблизно у 30 тисяч. Якщо для ФОПів, які мають власні приміщення, велику територію із двома-трьома продавцями, каже підприємець, це реально, то тим, хто орендує на ринку невеличкі контейнери, встановлення касових апаратів, – це прямий шлях до закриття бізнесу.

«Це просто нам легше закритися, ніж продовжувати працювати в такому плані. Ми не можемо вводити ці касові апарати. Це нереально. У нас немає первинних документів, у нас багато товару на залишках – не продається. Дуже впала купівельна спроможність, і ми просто реально не виживемо», – ділиться підприємиця Лариса.

Разом із тим у натовпі ми знайшли чоловіка, який прийшов на акцію ФОПів, щоб висловити свій протест проти вакцинації.

Говорили протестувальники і про підвищення тарифів, які теж можуть стати причиною вимирання підприємницької діяльності.

«У мене таке враження складається, що наш облгаз і на рівні України по трубах несуть у відрах те паливо голубе, чи в пакетах таких непрозорих чи надзвичайно дорогих. Бо за доставку люди платять втричі більше, ніж за сам газ. Це неможливо», – висловилася голова ГО «Приватних роботодавців торгівлі і комерційної сфери» Тетяна Іовенко.

Підприємці підготували звернення до президента України: вимагають почати розглядати законопроєкти щодо осучаснення та спрощення трудового законодавства, а також врегулювання ринкового нагляду.

Мітингувальники упродовж години чекали, поки до них вийде хтось з облдержадміністрації. Таки вийшли. Аж двоє. Спершу – начальник Управління економічного розвитку та торгівлі Анатолій Банера, згодом спустився і заступник губернатора Ігор Чуліпа.

«Ми чудово розуміємо, що питання функціонування малого бізнесу, фіксалізація, адміністрування податків – це питання для них є питанням життя і смерті. Тому ми на їхній стороні», – запевнив Ігор Чуліпа.

Утім, цим посадовцям звернення підприємці передавати не захотіли. Мовляв, напередодні акції домовилися, що до них вийде саме заступник голови Волинської ОДА Андрій Ярмольський.

Чекали більше ніж годину. Мерзнули, спішили на роботу, але чекали.

Однак другу годину мерзнути підприємці не захотіли. Розійшлися. А за ними і поліція пішла. Залишилися чекати Ігоря Ярмольського тільки Ігор Чуліпа, Анатолій Банера та Тетяна Іовенко. І все ж дочекалися.