До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 4 листопада.

Смертність від COVID-19 в Україні – на найвищому історичному рівні. За цим показником Україна є другою в Європі і третьою у світі. Лише за останній тиждень кількість жертв коронавірусу зросла на 13%. Загальне число померлих уже до кінця цього року може сягнути 92 тисяч. Наразі у 16 областях України введений «червоний» рівень епідемічної небезпеки. Волинь, а також Харківська і Тернопільська області перебувають у зоні ризику, і вже цього тижня тут можуть оголосити «червону» зону.

У Луцькій міській клінічній лікарні відкрили нове приймальне відділення. Цього чекали довго, але завдяки співпраці на усіх рівнях реконструкція вдалася. Крім того, відділення забезпечили повним набором необхідного обладнання. Коридорами сучасного відділення провели екскурсію і нашим журналістам.

Близько 800 мільйонів гривень виділять на кисневі станції в Україні. Відповідний закон підтримали 336 депутатів. Тож до бюджету на 2021 рік внесуть зміни, а за виділені кошти закуплять кисневі станції для опорних медичних закладів на місцях. На саме обладнання передбачають 650 мільйонів гривень. Ще 150 мільйонів планують витратити на його проєктування та монтаж.

Замість роботи – на акцію. Десятки луцьких підприємців вийшли протестувати під стіни Волинської облдержадміністрації. Кожен прийшов висловити своє «ні» щодо різного: хтось виступає проти примусової вакцинації, хтось – проти захмарних тарифів, але більшість – проти введення обов’язкових касових апаратів.

Всесвітня організація охорони здоров’я схвалила ще одну вакцину від COVID-19. Для екстреного використання тепер дозволений індійський препарат «Коваксин». Дослідження довели його ефективність на 78%. Експерти рекомендують вакцину використовувати двома дозами з інтервалом у 4 тижні між щепленнями для всіх вікових груп після повноліття. За словами науковців, саме ця вакцина дуже підходить для країн із низьким та середнім доходом через легкість зберігання. Виробники препарату планують щомісяця виготовляти близько 23 мільйонів доз.

Колектив Ковельського медичного коледжу стурбований намірами обласної ради об’єднати усі навчальні медзаклади Волині. Адже як це вплине на робочі місця та подальшу долю коледжу – не відомо.

Отримати паспорт тепер простіше. Уряд спростив процедуру оформлення ID-картки. Зробити її відтепер можна за місцем звернення. Раніше ж цю послугу надавали лише за місцем реєстрації. Більше того, отримати документ нині можуть навіть ті громадяни, щодо яких обрали запобіжний захід, і люди, які виїхали на постійне місце проживання за кордон. Такі зміни почали діяти 2 листопада. Спростили також і процедуру встановлення особи. Йдеться, зокрема, про осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України. Окрім того, збільшили до трьох років термін зберігання паспорта у разі його неотримання заявником. Раніше паспорт зберігали лише один рік.

Від ранку до смеркання на волинських родовищах копачі вишукують «сонячне каміння». Буває, знаходять десятками кілограмів, а буває – не більш ніж жменю. За рік на Волині видобули понад 5 тонн «сонячного каміння».

Ціна залежатиме від якості. По-новому в Україні визначатимуть вартість газу для споживачів, повідомляє пресслужба Міністерства енергетики та вугільної промисловості. 2 листопада уряд ухвалив відповідний закон. У платіжках з’явиться новий показник – обсяг спожитої теплової енергії в перерахунку на кіловат-години. Зазначається, що це дозволить українцям порівнювати обсяги газу, які вони використовували, в одиницях енергії у порівнянні з іншими видами. Завдяки цьому споживачі зможуть визначити, що для них вигідніше. У результаті це повинно підвищити енергоефективність в побуті. За словами заступника міністра енергетики Максима Немчинова, українці таким чином платитимуть справедливу ціну за газ, яка залежатиме від його якості.

Волинян закликають почати бізнес з чистого аркуша та скористатися податковою амністією. Йдеться про статки громадян, які перебувають у тіні. Держава пропонує українцям добровільно задекларувати своє майно, і, як запевняють у Міністерстві фінансів, для цього створили комфортні умови. Звідки з’явилися статки – обіцяють не запитувати, а ще запевняють, що кожна людина сама вирішує, скільки майна чи грошей хоче задекларувати.

Уже з 2022 року на ЗНО можна буде складати необмежену кількість предметів. Про нововведення розповіли в Українському центрі оцінювання якості освіти. Перелік предметів, зокрема й обов’язкових, залишається незмінним. Однак раніше був встановлений ліміт: випускники не могли проходити більше 5 тестувань. Відтепер же жодних обмежень немає. Щоправда, за додаткові іспити випускникам доведеться платити. Вартість такої послуги поки не називають, оскільки посадовці не знають й орієнтовної кількості випускників, які захочуть складати більше 5 предметів.

Сміття – у жовтий мішок. Упродовж трьох місяців у Підгайцівській громаді сортуватимуть сміття, аби дослідити сухі відходи, повідомляють у їхній пресслужбі. У «жовтий мішок» викидатимуть всю пакувальну вторинну сировину, окрім скла. Тобто пластик (пляшки від напоїв, мийних засобів, олії, йогуртів), папір (коробки з під соків, напоїв), метал (жерстяні, консервні банки, металеві деталі) та поліетилен, пояснила координаторка проєкту Алла Гонтар. Мити упаковки не потрібно – лише стиснути, аби вони займала менше простору. Такий досвід посадовці сільради перейняли в австрійців, яких відвідали ще навесні. Їхній підхід до проблеми з утилізацією відходів мотивував керівництво громади перейняти іноземний досвід та почати вивчати питання глибше. Організатори запланували залучити до участі близько 150 домогосподарств з сіл громади – розпочали з Підгайців та Крупи. Вміст жовтого мішка вивозитимуть двічі на місяць згідно з графіком, про який учасники експерименту будуть поінформовані. Інше сміття, як і раніше, вивозитиметься згідно з графіком комунального підприємства.