Фізично постояти за себе, протидіяти моральному тиску, відстоювати власні переконання, допомогти в екстремальній ситуації іншим і бути соціально ефективними. Усьому цьому три з половиною сотні жіноцтва з усієї країни навчалися у Буковелі. Цей соціальний проєкт організували для жіночого руху «За майбутнє».

Як жінки загартовували самодостатність – дивіться у сюжеті 12 каналу.

Серед карпатських гір і полонин висадився «Жіночий десант». Таку назву має соціальний проєкт жіночого руху «За майбутнє». 350 представниць з усієї країни проходили тут командно-тренувальні навчання. Із самооборони. Такі курси учасниці вже давно відвідують і у своїх регіонах.

«Коли жінка відчуває у собі фізичну силу, то й психологічно стає сильнішою. Їй не так важко висловити свою точку зору, вона не губиться. в нас сьогодні по всій Україні тренується майже 900 жінок», – розповідає Ірина Суслова, очільниця жіночого руху «За майбутнє».

Серед найактивніших, які проходили триденний інтенсив у Буковелі, і десантниці з Волині.

«Для нас це така особлива можливість зустрітися усім разом, бо команда дуже класна і жінки, які збираються в одному місці, – це додає, синергії, гармонії, наснаги, енергії, мотивації», – каже Ольга Максимяк, очільниця волинського осередку Жіночого руху «За Майбутнє».

Уміти захистити себе фізично, бути спроможними відстоювати власну думку чи переконання, не розгубитися в екстремальних ситуація – усьому цьому жінок навчали не лише під час тренувань, а й на освітніх лекціях та практичних заняттях.

Привітати жіноче крило партії «За майбутнє» спеціально прибув її лідер Ігор Палиця. Політик зауважив, що завжди вірив у необмежені можливості і багатогранні таланти жіноцтва. Однак на те, що жіночий рух стане настільки масштабним та прогресивним, не сподівався.

«Я сьогодні шокований тим, що побачив і безумовно – це майбутнє України. І ми повинні все робити для того, щоб допомагати, розвивати, а захищати вже, схоже, будуть вони нас. Я бачу велику перспективу в тому, як буде розвиватися жіночий рух», – сказав лідер партії Ігор Палиця.

Далеко не кожна з учасниць пов’язує своє майбутнє з політичною діяльність. Однак практично усі прагнуть бути суспільно активними і особистісно реалізованими.

Набутий упродовж триденного курсу досвід і знання учасниці використовуватимуть у своїх соціальних проєктах, які започаткують у регіонах. Спрямування їх різноманітне: від навичок самооборони – до протидії домашньому насильству і захисту прав дітей.