Субота. 9-та година ранку. Про вихідні працівники дитсадка у Лищі забули. Тут з самого рання буквально кипить робота.

Щодня приходить весь колектив. На кухні, де раніше готували для дітей, тепер куховарять для тих, хто обороняє українські землі.

«Сьогодні готуємо грибну юшку, плов, пиріжки на блокпости. Десь далі відправляємо печиво, тушонки рибні, м’ясні, усе, що в наших силах», – каже Жанна, яка куховарить тут.

Із душею щодня готують свіже, бо ж продуктів удосталь. Вони у садку залишилися через неочікувану перерву навчального процесу. Та й селяни приносять усе, що можуть.

У дитсадку села Крупа Підгайцівської громади персоналу нині немає, втім, на кухні – приготовлена напередодні їжа для біженців із Києва. Для них тут підготували і спальні місця. Щоправда, досі ніхто не приїхав.
«Вони виїхали вчора ввечері, але, як повідомив мені сільський голова, вони потрапили десь під обстріл і заховалися в бункері», – розповіла працівниця дитсадка Ірина Нестер.

У Підгайцях теж вихідного немає. У школі учні разом із батьками та вчителями плетуть маскувальні сітки для ЗСУ.

Поряд до приміщення сільського клубу приїздить чергова автівка з гуманітарною допомогою. Тут харчі, засоби гігієни, теплий одяг, взуття. Це все привезли із польського міста Тересполь. У приміщенні клубу це все посортують і розподілять біженцям, на блокпости і в точки України, де нині немає найпотрібнішого.