Врятувати з лещат полум’я чи витягнути з крижаної ополонки: з чим тільки не доводиться зустрічатися у своїй роботі рятувальникам. До слова, саме вони 17 вересня відзначають своє професійне свято.

З цієї нагоди знімальна група 12 каналу вирішила зазирнути у закулісся служби ДСНС. З чого починається їхній робочий день та з якими складнощами борються рятувальники – дізнавалася Ангеліна Гущина.

Хоч у рятувальників відмінна фізична підготовка – кожен виклик не схожий на попередній і передбачити усі перепони та складнощі рідко вдається.

“Коли ми виїжджаємо – ми ж навіть не знаємо планування будівлі. Ускладнюють роботу також високі температури, задимлення”, – пояснює рятувальник Олександр Якимчук.

Він у лавах рятувальників – 5 років. Спершу, ділиться, було складно налаштуватися. Втім, коли розумієш, що на кону людське життя, будь-які вагання зникають. Складнощів у роботі додає і спорядження, яке важить більше 15 кілограмів. Працюють рятувальники – добу через три. Чергують по 5 людей.

Старожили рятувальної служби кажуть: найбільше запам’ятовуються випадки, коли таки вдається вивести людей із палаючих приміщень чи врятувати від іншої небезпеки. Хоч часто і самі опиняються в складних ситуаціях.

Зізнаються: іноді після виїздів важко психологічно.

Та головне, кажуть рятувальники, служба дає зрозуміти наскільки важливе людське життя.