Біофідбек – пристрій, що навчає протистояти стресу – випробовує на собі ректор ЛНТУ Петро Савчук.

За допомогою біофідбеку він вчиться розслаблятися. Ззовні ректор виглядає абсолютно спокійним, але внутрішні показники його тіла можуть свідчити про протилежне.

40 хвилин сеансу скінчилися. Спеціаліст коментує результати.

За словами спеціаліста, повністю розслабитися Петру Савчуку вдалося на середині сеансу, до того ж моменту внутрішні показники були нестабільними.

А ось ще один сеанс біофідбеку. Він – на концентрацію уваги. Силою думки ректор Луцького політеха рухає автомобіль.

Якщо автівка різко зупиняється, то найочевидніше, що людина перенавантажує себе, тобто переконцентрується на процесі. Тим часом, аби машина рухалася швидко і плавно, показники тіла потрібно гармонізувати.
Ще одне завдання на концентрацію – спробувати себе в ролі бджілки. Завдання – зібрати жовтенькі кулі, уникаючи білих.

Обидві задачі виявились складнішими ніж здаються збоку.

Біофідбек – за визначенням внутрішніх показників – чимось схожий на детектор брехні. Натренувати внутрішнього себе настільки, аби навчитися обманювати пристрій, — неможливо, – запевняє Лілія Потапюк.

Попередньо технікам розслаблення та концентрації навчалися працівники митної та прикордонної служби. Про проходження відповідного тренінгу в стінах Волинської митниці вони отримали сертифікати.
Митники стверджують, що працюють у стресовому середовищі щодня, а тому курси зі стресостійкості їм точно не завадять.

Відтепер біофідбек використовуватимуть в Луцькому національному технічному університеті. Виш отримав прилад у рамках співпраці з Люблінським католицьким університетом Яна Павла 2-го.

Хочете навчитися реагувати на стрес спокійно і навіть позитивно? Вам потрібен біофідбек. Це – пристрій, що навчає людину контролювати процеси, які раніше вважали неконтрольованими в організмі – серцебиття, страх, тиск, напругу м’язів. Навчитися цьому можна з допомогою технік розслаблення і концентрації. Опанувавши їх, можна змінити фізичну реакцію організму на стрес. Відтепер біофідбек використовуватимуть в Луцькому політесі. Напередодні пристрій випробували на митниках і не тільки.