29 жовтня у Верховній Раді ухвалили законопроект, що підвищує штрафи за порушення правил перевезення дітей в авто.

За проект закону “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей” №1150 від 29 серпня 2019 року проголосували 332 народних депутата, – пише Вголос.

У пояснювальній записці йдеться, що згідно з правилами дорожнього руху “забороняється перевозити дітей, зріст яких менше 145 см або які не досягли 12-річного віку, – в транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дозволяють пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу”.

Тобто батьки мають перевозити дітей тільки в спеціальних дитячих кріслах.

Також забороняється перевозити дітей до 16-річного віку в кузові будь-якого вантажного автомобіля і здійснювати перевезення організованих груп дітей в темну пору доби.

Згідно з прийнятим законом, за порушення цих правил накладається штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 510 гривень.

За повторне вчинення порушення протягом року штрафи збільшаться в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 850 гривень.