Ворожки не в моді, тепер волинян обманюють через інтернет. З 2010 року на Волині вдвічі зросла кількість шахрайств – це, зокрема, пов’язують з використанням соціальних мереж. Для того аби швидко знайти злочинця правоохоронці навіть ввели спеціальний сервіс.

Поки одні відпочивають, зловмисники працюють. Протягом січня на Волині зафіксовано 120 випадків шахрайств. В інтернеті зазвичай видурюють невеликі суми грошей, але от потрапивши у пастку на вулиці можна втратити більше: йдеться про скриньки для пожертв, нібито хворих родичів яким терміново треба перерахувати гроші, квартирних аферистів та розіграші у яких можна виграти мільйон.

Розкриття таких злочинів, кажуть правоохоронці поки невелике. Вдається зловити лише половину шахраїв. Якщо говорити про кібермахінації та злочини із банківськими картками, то протягом перших двох хвилин після викрадення гроші уже перераховують на різні картки, а через півгодини гроші у закордонному банку. У таких випадках, довести факт шахрайства практично неможливо.