Махінації на мільйони гривень. Кримінальні провадження проти  волинських чиновників. Чи дійсно лінія вогню укріплена “непридатним”?

У новій рубриці 12 каналу “спецтема”: Хто і скільки заробив під час будівництва оборонних споруд на сході України?

11 червня 2015 року президент Порошенко оглядає фортифікацію на Маріупольському напрямку, яку звели волинські забудовники. Президент залишається задоволеним.

Та уже у листопаді 17 року генпрокурор України Юрій Луценко повідомляє: вручили підозри посадовцям управління капітального будівництва волинської ода  Лілії Павловій (вона напередодні пішла на пенсію) та керівнику відділу технічного нагляду Олександру Зайцеву.

Після цього будівництвом, яке закінчили два роки тому починає цікавитись громадськість. З’ясовуються до того не відомі деталі. Ті, хто отримали право будувати споруди вартістю 25 мільйонів не брали участі у тендерах.

У той час йшла мова про те, що на Маріупольський напрямок улітку терористи готують напад – цілу спецоперацію, тому збудувати споруди треба було у найкоротші терміни.

В кінцевому результаті працювали тільки двоє: “Луцьксантехмонтаж номер 536” та “Житлобуд -2”. Фірми вирішили відійти від проекту. Замість залізобетонних плит в землю були вмонтовані морські контейнери. У березні 16 року департамент захисту економіки поширює інформацію про те, що таким чином чиновники і забудовники нагріли руки на будівництві. Крім того замість запланованих 25 мільйонів гривень, забудовники витратили 32. Поки генпрокуратура документів та коментарів з того приводу не надає, уже протермінували час надання офіційної відповіді на запит. Готові коментувати забудовники, кажуть, силовики помиляються.

Про що говорять очевидці та учасники будівництва, чи відповість дивіться у продовженні розслідування  8 лютого о 21:50. Далі буде…