Щороку 8 березня в Україні породжує бурхливі дискусії: одні вимагають його скасувати, а інші – святкують і радіють додатковому вихідному. 

Трохи історії: ідею відначати 8 березня подала німецька соціал-демократка Клара Цеткін, яка вимагала рівності жінок і чоловіків у політичних, економічних і соціальних правах. Цей день був започаткований як пролетарське феміністичне свято та мало назву Міжнародний день жінок-робітниць.

Нині противники наголошують, що свято втратило свій сенс. З іншого боку, прихильники 8 березня вважають, що його слід відзначати, оскільки, це насамперед жіночий день.

12 канал розпитав активних і відомих лучан та лучанок: що вони думають з цього приводу, а також зібрав 8 історій, пов’язаних із 8 березня. Перша з них – від медійниці, членкині Наглядової ради ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” Катерини Дулапчій.

****

Іноземці часто дивуються, що в нас в Україні так багато свят і так багато вихідних. Але наша нація стільки всього пережила, то чому б не відсвяткувати цей прекрасний весняний день?

8-го березня для мене головне – привітати свою маму, сказати їй, що вона – чудова. Цей день взагалі ідеально підходить для того, аби ми, жінки, нагадали собі і всім навколо, що ми прекрасні! Жінка – особлива субстанція, треба про це пам’ятати. Чому б не підкреслити свою унікальність ще раз саме 8 березня?

Я не пам’ятаю якихось надзвичайних подарунків цього дня. Скажу банально: усе, що подароване від серця, завжди буде особливим. Думаю, цьогоріч моя дочка Владислава-Соломія зробить мені щось оригінальне своїми руками. Знаю, що ще й пісню готує!

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Святкувати чи ні: 8 думок про 8 березня. Андрій Тимчук

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Cвяткувати чи ні: 8 думок про 8 березня. Ірина Вахович