Щороку 8 березня в Україні породжує бурхливі дискусії: одні вимагають його скасувати, а інші – святкують і радіють додатковому вихідному. 

Трохи історії: ідею відначати 8 березня подала німецька соціал-демократка Клара Цеткін, яка вимагала рівності жінок і чоловіків у політичних, економічних і соціальних правах. Цей день був започаткований як пролетарське феміністичне свято та мало назву Міжнародний день жінок-робітниць.

Нині противники наголошують, що свято втратило свій сенс. З іншого боку, прихильники 8 березня вважають, що його слід відзначати, оскільки, це насамперед жіночий день.

12 канал розпитав активних і відомих лучан та лучанок: що вони думають з цього приводу, а також зібрав 8 історій, пов’язаних із 8 березня. Наступна – від вокаліста гурту “ФлайzZzа” Андрія Тимчука.

***

Особисто я пасивно ставлюсь до пострадянських свят – і 23 лютого, і 8 березня мені байдужі.

Я більше тішусь таким святам, як День Матері, Покрова, День Святого Миколая тощо.

Мені здається, що у нас вистачає чудових свят у році, які можна відзначити родиною, з друзями чи навіть у корпоративному колі.

А ще мені здається, що кохану чи рідну людину можна вітати ледь не щодня – для цього не потрібні такі приводи, як “8 березня”. Аби було натхнення і можливості.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Святкувати чи ні: 8 думок про 8 березня. Катерина Дулапчій

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Святкувати чи ні: 8 думок про 8 березня. Анна Данильчук

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Святкувати чи ні: 8 думок про 8 березня. Павло Данильчук