Каністерапія – лікування собаками. У Луцьку поки практично недоступна. Наразі Роксі одна з небагатьох собак-терапевтів, які займаються із людьми з інвалідністю. ЇЇ хазяйка, Тетяна Самутіна – майстриня з грумінгу. Жінка забрала пса з притулку декілька років тому. З того часу й займається за відповідною методикою на волонтерських засадах. Вона радіє, що невдовзі набагато більше людей зможуть одужати завдяки поширенню каністерапії на Волині.

«В принципе, ничего архитяжелого здесь нет. Главное – найти собоку, которая 200% нет агрессии к людям. Я ж говорю, на нее можно замахнуться, крикнуть – она не поймет, что человек ее не любит. Она будет смотреть – ну чего ты меня бьешь, я ж тебя люблю» – Тетяна Самутіна, волонтерка.

На популяризацію такого методу лікування комунальне підприємство Ласка спільно з білоруськими колегами виграло Європейський грант майже на 152 тисячі євро, 95 з яких витратять на підготовку фахівців та встановлення каністерапевтичних-майданчиків на території луцького притулку.

«Ми як першопроходці, то можливо все не буде відразу виходити досконало, ми за цей рік будемо практикуватися, навчимося, настільки маємо виробити цю методику, щоб в подальшому воно йшло кожного місяця, ми всіх спеціалістів навчимо, поетапно, правильно» – Дана Новарчук, директорка КП «Ласка»

Загалом грант об’єднав 7 областей України та Білорусії –Волинську, Рівненську, Житомирську, Київську, Чернігівську,Брестську та Гомельську. Представники сусідньої держави впевнені, що такий проект допоможе одужати хоча б частині людей з інвалідністю.

Організатори сподіваються, що навіть після завершення періоду грантового проекту, каністерапія на Волині буде процвітати.