Приблизно сотня представники організацій, що об’єднують учасників бойових дій на Сході України, зібралися у Волинській облдержадміністрації, аби висловити своє невдоволення призначенням на посаду очільника області луганчанина Юрія Погуляйка.

Напередодні офіційного представлення сьогодні, 3 грудня, атовці влаштували мітинг, а після – прийшли на розмову з Юрієм Погуляйком, – пише ІА “ВолиньPost”.

Нового очільника Волині представив перший заступник керівника Офісу президента України Сергій Трофімов. Після наради з очільниками органів влади та місцевого самоврядування він разом із Погуляйком пішов на розмову до атовців, яких на той час було вже чимало. Серед присутніх – представники «Національних дружин», «Нацкорпусу» та інших організацій.

Юрія Погуляйка, який зайшов у переповнену залу, атовці зустріли словами: «А ну-ка, давай-ка, атсюда Пагуляйка».

Керівник волинського осередку «Нацкорпусу» Андрій Дяченко своє невдоволення пояснив так: «Він працював в системі МВС. Нова влада каже, що не буде людей зі старої системи. А тут людина з високих посад часів Януковича. Тепер ця людина приїхала виводити нашу область з кризи. Нам в це не віриться».

Атовці запитували Трофімова, «за які заслуги» Зеленський призначив Погуляйка головою Волинської ОДА. Мовляв, на Волині є достойні кандидати. Утім, конкретних прізвищ невдоволені не називали.

Присутні атовці висловлювалися з приводу того, що Волинь втратить у темпах децентралізації, через те, що немісцева людина довго вникатиме в особливості регіону.

«Волинь – це не кар’єрна сходинка. Ми не хочемо, щоб люди приходили сюди на посади, щоб просто потім скочити у Київ», – сказав очільник «Нацдружин» у Луцьку Вадим Крикун.

«Ми просто попереджуємо, що кожен крок, кожен наказ, кожен підпис буде контролюватися. Ми будемо діяти, якщо щось буде не так», – сказав Погуляйку Андрій Дяченко.

Той натомість пообіцяв, що працюватиме на благо Волині.

Окрім того, атовці зауважили, що на Волинь приїжджають представники СБУ з Луганщини для допитів місцевих учасників бойових дій. Погуляйко пообіцяв розібратися.

«Завтра ви можете прийти до мене в кабінет і поспілкуватися», – сказав Погуляйко. Утім, атовці відповіли, що їм не потрібні запрошення до кабінетів.

Зрештою, Юрій Погуляйко вийшов провести Сергія Трофімова, який мав їхати до Києва, і пообіцяв повернутися на розмову.

Атовці ж зауважили, що такий початок спілкування їм не до вподоби і вирішили не чекати, поки Погуляйко повернеться.