У Луцьку – благодійний забіг! Містяни і гості долучилися до допомоги 14-й окремій механізованій бригаді імені князя Романа Великого. Мета дійства – зібрати кошти нашим бійцям на GPS-трекери. Деталі – у сюжеті.

Лучан, охочих допомогти захисникам, було вдосталь. Ще напередодні благодійного дійства близько 2 сотень людей зареєструвалися онлайн. На місце ж проведення заходу підходили ті, хто свої переможні метри вирішив пробігти спонтанно.

«В нас є певні дистанції, на які можна зареєструватися. Біжить кожен по своїй змозі від 1400 метрів до 14 кілометрів», – каже волонтерка Наталія Малиш.

Богдан Клімович пробіг 14 кілометрів. Він представляє федерацію тріатлону в Луцьку, та сьогодні біг, аби зберегти своє місто і свою країну.

«Сьогодні благодійний забіг, ми підтримуємо наших хлопців, тих, хто на передку, ми впрамляємо ініціативу забігу і збираємо кошти на це. Тому закликаємо всіх займатися спортом і бігати», – зазначив учасник.

Серед учасників – і Надія Мельник. Для неї біг – радше хобі, якому час знаходить щодня. Сьогодні старалася перемогти себе і пробігти якнайбільше.

«У мене двоє хлопців, і двоє у війську. І я хочу підтримати їх та показати, що ми не падаєм духом, тримаємося і ми будемо з ними», – каже жінка.

Оптимальну для себе дистанцію подолав і ректор Лесиного вишу Анатолій Цьось.

«Чи було важко? Ні, ні. Там хлопцям на передовій, повірте мені, значно важче. І дай Бог їм витривалості, дай Бог їм здоров’я, дай Бог нам всім разом перемогти цю навалу», – висловився очільник вишу.

А перемогти її учасники забігу допомагали грошима. Адже, щоб долучитися до дійства, потрібно було сплатити благодійний внесок. Кожна сума мала власну назву на честь озброєння, яким українці бомблять окупантів.

«Якщо ваш внесок складає 250 гривень – ви «Джавелін», якщо ваш внесок 400 гривень – ви «байрактар», – кажуть організатори. А найбільша допомога – 1 000 гривень – це «бомба для бункерного діда».

До назв внесків організатори підійшли із гумором, аби залучити лучан і гостей міста до підтримки наших бійців. Мета – зібрати 5 тисяч доларів на GPS-трекери, яких нині не вистачає нашій волинській 14-й бригаді.

«Предметно попросили хлопці такі речі для орієнтування на місцевості. Це дуже потужна річ. Вони мають дуже велику силу сигналу і тягнуть в будь-якій точці, це може бути ліс. Це дуже дороговартісна річ, один коштує близько тисячі доларів. Ми плануємо таких закупити 5 штук», – розповів директор департаменту молоді та спорту Луцької міської ради Володимир Захожий.

Не обов’язково було йти до Центрального парку, аби долучитися до благодійного забігу.

«Кожен, хто реєструється і здійснює забіг, не важливо, чи в парку, чи десь в іншому місці, тому що можна онлайн свій результат зафіксувати, виставити цей результат, – він може пожертвувати на армію», – зауважив Луцький міський голова Ігор Поліщук.

Лучанам, які не хотіли бігати, але бажали допомогти, пропонували патріотичні сувеніри. А ці речі, – особливі. Їх продаватимуть на аукціоні на сторінках департаменту сім’ї та молоді міськради у соцмережах.

«Спортсмени і громадські діячі нашого міста й області долучаються, надають часточку себе. Зокрема зараз ми бачимо перші три офіційні лоти… Це майка Владислава Унгуряна, футболка футболіста Івана Цюпи і книжка Віталія Кварцяного з його особистим автографом», – ведучий забігу Сергій Абрамчук.

Лучан та гостей міста, які сьогодні взяти участь не встигли, запрошують на наступний благодійний забіг за тиждень – у неділю 22 травня.