Головний санітарний лікар України  Віктор Ляшко пояснив, чому Луцьк потрапив до червоної карантинної зони, у той час як Львів та Київ – у зеленій.

Під час брифінгу 1 серпня журналісти запитали, чому більшість України 31 липня віднесли до “зеленої” зони – тобто найбільш безпечної щодо поширення COVID-10, і навіть Київ, хоча столиця останнім часом – у лідерах за приростом нових хворих, як і Львівська область, – пише Українська правда.

Ляшко відповів, що зелена, жовта, помаранчева чи червона зони визначаються за 4 національними показниками, які обраховуються за 5 днів поспіль.

“Тому Київ сьогодні – у зеленій зоні, бо немає перевищення 5 днів поспіль”, – сказав Ляшко.

Нагадаємо, Львів і три райони Львівської області – у “помаранчевій” зоні, а Київ – у “зеленій”, хоча вони є лідерами за приростом нових хворих на коронавірусну хворобу останнього місяця.

Влада Луцька, який потрапив до найнебезпечнішої зони із поширення Covid-19, відмовляється зупиняти громадський транспорт і закривати громадські заклади.

За правилами, які діятимуть з 1 до 31 серпня щонайменше, адаптивний карантин дозволяє виділяти навіть окремі міста та райони областей у “червону” чи іншу зону, якщо саме через них загальний показник області погіршується 5 днів поспіль.

Щоб мати можливість послабити обмеження, населений пункт чи район повинні показати 3 дні поспіль кращі показники, що не перевищують норми (щодо заповненості ліжок хворими з коронавірусом, рівня тестувань, відсотка виявлення та динаміки поширення COVID-19).