30 років РПЦ і УПЦ МП намагалися критикувати патріарха Філарета за те, що він нібито пішов в розкол і самопроголосив церкву автокефальну. Насправді ж, митрополит Онуфрій (очільник УПЦ МП) зробив все те саме.

Детально про це розповідає кандидат філософських наук Ігор Сацик у програмі “Духовна абетка”.

Далі – з його слів:

Зараз, наприклад, Онуфрія ніхто не визнає: ні Антіохійський патріарх, ні Єрусалимський патріарх, яких він, Онуфрій, поминає. Навіть московський патріах не визнає Онуфрія главою автокефальної УПЦ.

УПЦ, можливо, надіється, що РПЦ дасть їм автокефалію, але це наївно. По-перше, вона не має права її давати, оскільки російська церква фактично є “донькою” Київської митрополії. По-друге, вона ніколи цієї автокефалії і не дасть, тому що вона ніколи не відпустить церкви ні в Україні, ні в Білорусі, ні в Молдові, ні в Казахстані. Путін повіситься швидше, ніж втратить вплив на цих територіях.  Він сам, до речі, колись казав “РПЦ це навіть краще, ніж партія “Єдіная рассія”. Тобто, вплив церковний на суспільство набагато більш потужний, ніж вплив політичний. Путін сам визнавав, що РПЦ більш важливо для нього, ніж його головне політичне дітище – партія.