У Чорнижі на Маневиччині вже кілька тижнів не можуть поділити церкву. Раніше громада провела голосування, де більшість вирішила возз’єднатися із Православною церквою України. Попри офіційне рішення про перехід, потрапити до храму віряни після голосування не змогли. Щоразу прихильники московського патріархату зустрічають біля воріт і не пускають всередину.

Ще два тижні тому тут проголосували за перехід парафіяльної громади до Православної церкви України. До слова, прихильники московського патріархату на чолі із священником на зборах громади не з’явилися. Зате після голосуваненя храм майже не покидають: чатують, аби не пускати прихильників ПЦУ.

Суботу, 11 червня, переддень Трійці. Люди запросили священника ПЦУ із сусіднього села Тельчі, аби відправити панахиду за померлими. Втім, молитися довелося на вулиці. Прихильники УПЦ МП їх не пустили.

“В нас же українська церква! Ну який московський патріархат? Ми відділилися. 1991 року все відділилося, в нас нема московського патріархату! Сьогодні раненько в нас пройшла панахида, ми всі зійшлися, ми їх теж запросили. Вони ж завозять якогось батюшку свого до нас”, – каже місцева жителька Валентина, котра виступає проти переходу храму до ПЦУ.

Місцевого священника УПЦ Ростислава Павловича під час цього конфлікту не було. Як пояснила матушка, йому стало зле. тож він пішов відпочити. Згодом до нього приєдналася й сама жінка. Але прихильники московського патріархату розходитися не поспішали.

Тож проводити панахиду за померлими священник ПЦУ мусив перед зачиненими воротами.