Російська православна церква не має жодного права на Україну, тому що вона походить від Київської митрополії. РПЦ була заснована набагато пізніше.

Детально про це розповідає кандидат філософських наук Ігор Сацик у програмі “Духовна абетка”.

Далі – з його слів:

Сам патріарх московський Алєксій разом зі Сталіним у 1948 році святкували 500-ліття РПЦ, оскільки в 1448 вона заснувалася. Але Київ був хрещений тисячу років тому. Відповідно вже 1020 років минуло від моменту хрещення Києва і Київська митрополія, як єпархія Константинопольського патріархату, вже дуже давно існувала – раніше, ніж заснувалося місто москва і з’явився московський патріархат.

Тому росія не має права претендувати на церкву України. Це Київ може заявити, що РПЦ є її церквою-донькою, про що неодноразово заявляли єпископи Вселенського патріархату: це, мовляв, не вам, росіянам, керувати Києвом. Київ є матір’ю для росії, а Константинополь є матір’ю для української церкви.

В РПЦ є абсолютне хибне і нічим не підтверджене уявлення, що вона є церквою-матір’ю для української церкви. І ще й не визнає нашої автокефалії. Це виглядає насправді так: ваша мама дала вам документ, що підтверджує вашу самостійність і ваше повноліття, але у вас є донька, яка заявляє, що вона ваша мама і вона буде вирішувати, чи повнолітні ви.