Через війну «Артемсіль» зупинила роботу. А це – найбільше в Європі підприємство із солевидобутку. Не дивно, що піля такої новини люди забили на сполох і пішли закуповувати цей важливий продукт. У Луцьку полиці вже порожні, а продавці розводять руками.

У цьому переконалася Ольга Матвєєва й вирішила з’ясувати, чи буде сіль і як зміняться ціни на неї.

Із самого рання лучани оббігають чи не всі магазини міста у пошуках солі і всюди чують одну й ту ж відповідь. «Солі немає», – написали на вході в один із магазинів, аби зайвий раз не відповідати на ті самі запитання.

Сіль, розповідає продавчиня, закінчилася. Відколи у мережі з’явилася інформація про те, що підприємство «Артемсіль» через бойові дії зупинило роботу, люди почали вишиковуватися у черги.

Сьогодні ж солі не знайти ніде, обурюються покупці на Старому ринку в Луцьку. Придбати її вирішили, кажуть, про запас, коли прочитали про ймовірний дефіцит.

«Була на роботі і думаю, вийду на базар, дещо куплю і запитаю про сіль. Немає ніде. Ні в магазинах немає, ні на базарі», – розповідає покупчиня.

Підприємці лише розводять руками. Куди зникла сіль – не знають. Та й, кажуть, критичною ситуація стала в момент.

«Я рано мала трошки. Ще не відкрилася – а вже продала. Дуже багато питали. Так вона різко десь пропала, в неділю ще була», – пояснює підприємиця Зоя.

Останні кілограми вранці розпродав і Володимир. Зізнається: якщо раніше купували по кіло-два, то тепер і 8 брали.

Хоча такий ажіотаж навколо солі, переконаний підприємець, люди створили самі. На складах, запевняє, вона є. Хоча закуповувати їдоводиться з обмеженнями.

Чоловік припускає, що і людям доведеться продавати із обмеженнями – аби усі 20 кілограмів не забрав хтось один. Та переконаний: щойно усі заспокоються, то й ситуація стабілізується.

Українська сіль зникла і з полиць супермаркетів. Натомість в одному із магазинів популярної в Україні мережі знаходимо імпортну – з Італії. Ціна – майже 30 гривень за кілограм.

Українська сіль з’явиться на полицях магазинів і раніше, обіцяє директор підприємства «Артемсіль-Захід» Ігор Сух. Виробництво у Соледарі, наголошує, припинило роботу ще у квітні. Чому ажіотаж навколо цього розгорнувся зараз – не розуміє. Проблем із поставками, запевняє, немає, як і самого дефіциту солі.

«Зараз поставки солі йдуть у нас ще з Артемівська. Її ми тримаємо на хлібокомбінати й на промисловість. А так іде з Румунії», – стверджує Ігор Сух.

Єдина проблема, через яку і спорожніли полиці із сіллю в магазинах, пояснює, це те, що вантажі з Румунії та Польщі затримуються у чергах на кордоні. Мовляв, після закону про нульове розмитнення у пунктах пропуску доводиться стояти по кілька діб.

«Закінчиться війна – хай собі купують, які хочуть, машини. Ви дивіться, що робиться на кордоні! По 30 кілометрів черги. Для чого цей закон було робити?» – обурюється Ігор Сух.

Ціни на сіль, переконує він, суттєво не зміняться. Якщо і зростуть, то не більше, як на гривню.