503 річницю з дня заснування міста відзначили ковельчани. Від традиційних пишних урочистостей цьогоріч міська влада відмовилася. Святкували по-родинному камерно, але не менш видовищно. Кульмінацією свята стало театралізоване дійство різних періодів історії Ковеля. Доповнили свято фольклорні колективи та народні умільці.

Детальніше – у сюжеті Ангеліни Гущиної.

Цьогоріч через пандемію коронавірусу на святкуванні – мінімум гостей. А от з нагоди дня народження рідного міста на вулиці вийшли сотні ковельчан.

“Карантин триває, хоча він і послаблений, але все-таки продовжений до кінця серпня. Тому ми не запрошували делегацій із наших зарубіжних міст-партнерів, а обмежилися таким камерним, домашнім спілкуванням”, -сказав міський голова Ковеля Ігор Чайка.

“Приємно, що цей рік, цей день подарував нам можливість зустрітись, хоч і без численних гостей”, – відзначив Павло Самолюк, директор БФ “Патріоти Волині”.

Найперше владці відзначили тих, хто творить сучасну історію міста. А Ковель різних епох ожив в театралізованому дійстві: тут і князі Сангушки, і королева Бона й інші історичні персонажі. Екскурс в минуле посередництво перфомансів був і пізнавальним, і видовищним водночас. І найголовніше: ковельчани були не просто глядачами, а й учасниками цього дійства.

У парку імені Тараса Шевченка – веселощі у кращих традиціях народних гулянь. Старожитні ремесла, розмаїті забави, фольклорні колективи, виступи яких то серце крають, то несамохіть у танець пускають.

Людно було і на ярмарку народних ремесел. Національне вбрання ручної роботи, картини, вироби з дерева, предмети декору, прикраси.

Маленьких ковельчан розважали на атракціонах, майстер-класах і пригощали різноманітними смаколиками.

Завершували святкування гала-концертом народних колективів.