До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 5 липня.

Двоє травмованих у нічній аварії в Луцьку. Водій легковика не впорався з керуванням під час маневрування на кільцевій розв’язці, вилетів на тротуар і увігнався в будівлю піцерії. На відео видно, що швидкість в іномарки була чималою. Внаслідок зіткнення пасажир голово. розбив лобове скло, авто спалахнуло, а на будівлі потрощено ринви та фасадне облицювання. На місці пригоди працювали рятувальники, поліція, медики. Пасажира і водія забрала “швидка”. Чи був водій на підпитку – з’ясовує експертиза. За фактом ДТП розпочали кримінальне провадження.

Духовне оновлення обернулося природним руйнуванням. Християни віри євангельської перетворили на багнюку практично увесь берег Теремнівських ставків. На обряд «Хрещення Святим Духом» віряни прибули на сотні авто. Ними заїздили практично до самої води. Оскільки йшов дощ, берег – традиційне місце відпочинку лучан, автомобілі столочили на болото, майже не залишивши трави. Обурені відпочивальники обірвали телефон патрульної поліції. Копи повідомили, що на порушників склали понад півсотні протоколів.

Відсьогодні майже половина лучан знову будуть позбавлені гарячої води. Припинення її постачання цього разу пов’язане з профілактичним ремонтом теплових мереж. Зокрема, на місяць зупинять найбільшу котельню міста на Карбишева, яка подає гарячу воду понад 20 тисячам мешканців Завокзального району. 2 тижні не буде гарячого водопостачання у Привокзальному районі, також частині проспекту Волі, Київському Майдані та вулиці Дубнівській. Також зупиняться котельні на Загородній, Відродження та Шевченка. Лучанам рекомендують на період відсутності послуги перекривати запірну арматуру перед лічильником гарячої води, щоб не платити за холодну воду, як за гарячу.

А от Маневиччину повністю відключатимуть від електропостачання. Йдеться і про селище і про частину району. Тут запланували масштабну реконструкцію підстанції, зокрема, замінять старе обладнання радянських часів на європейського виробництва з можливістю дистанційного управління. Однак проведення таких робіт без знеструмлення неможливе. За повідомленням енергетиків, найбільш відчутним для маневиччан буде перший етап проведення робіт. Електрику повністю відімкнуть з 8 до 17 години з 10 по 12 липня, з 14 по 16, та з19 по 21 липня включно. В реконструкцію інвестують майже 16 мільйонів гривень і обіцяють нову якість послуги.

Про повернення Володимир-Волинському його історичної назви знову заговорили тамтешні урядники і активісти. Назву Володимир місто носило дев’ять століть. Аж поки імперські колоністи не додали Волинський, аби не плутати з одноіменним російським містом на Клязьмі. Намір відновити історичну топоніміку у Володимирі-Волинському обговорюють з десяток років. Чи ж дійде до перейменування цього разу – дізнавалась Марія Вавринюк.

503 річницю з дня заснування міста відзначили ковельчани. Від традиційних пишних урочистостей цьогоріч міська влада відмовилася. Святкували по-родинному камерно, але не менш видовищно. Кульмінацією свята стало театралізоване дійство різних періодів історії Ковеля. Доповнили свято фольклорні колективи та народні умільці. Детальніше Ангеліна Гущина розповість.

Упродовж липня ціни на майже на усі овочі впадуть на третину, – прогнозують в асоціації аграріїв. Інша ситуація з вітчизняними фруктами і ягодами. На них не варто очікувати зниження. А ціна полуниці буде лише зростати. Така ж ситуація і з черешнею, хоча цьогоріч вона і так побила цінові рекорди. За словами експертів, варто очікувати на поступове здешевлення абрикос, слив і вишні, але не більш, як на 10-15%. Оскільки опади, град та пориви вітру пошкодили частину врожаю кісточкових, пропозиція буде меншою. А от врожай персиків і яблук більш, ніж обнадійливий.

В Україні фермери знищують врожай мелітопольської черешні, бо її ніхто не купує. Про це заявив керівник Запорізької організації Аграрного союзу України. За його словами, черешня виявилася нікому не потрібною, закупівельники навіть не торгуються. На думку аграрія справа не у високій ціні на ягоду, а в дуже низькій купівельній спроможності українців. На початку сезону перша черешня вартувала в середньому 250 грн за кілограм. Тому ринки перенасичені, на переробку черешню теж здати не можуть, оскільки ця галузь працює на концентратах. Тому, бідкаються фермери, доводиться звільняти дерева від урожаю, зрізаючи черешні на землю, щоб, мовляв, наступного року розраховувати на урожай, який теж може виявитися нікому не потрібним.

Її чекали як землячку і зустрічали по-особливому. Луцьку літературну резиденцію відвідала письменниця та інтелектуалка Оксана Забужко. Вона 5-та і завершальна резидентка промоційного проєкту «Місто натхнення». В обласному центрі письменниця працюватиме над своїми творами упродовж 5-ти днів. А напередодні знайшла час і для зустрічі з шанувальниками. Вікторія Притулюк розповість більше.

Конкурс “Міс Україна” цього року може не відбутися. За повідомленням організаторів, вони не можуть знайти 25 дівчат, які б відповідали вимогам конкурсу. За умовами, у конкурсанток не повинно бути імплантів, наколотих губ, нарощеного волосся і татуювань. А також дівчата не повинні бути помічені в ескортпослугах і мати високий інтелектуальний рівень. Одна з основних проблем, яка псує репутацію конкурсу, це надання дівчатами ескортпослуг, на другому місці – пластичні операції. Та попри все організатори не втрачають надії до кінця літа відшукати доброчесних і природніх красунь.

Майже чотири сотні учасників із понад 30 громад області з’їхалися на Гущанське озеро, що на Любомльщині, на спортивні змагання. Обласний фестиваль фізичної культури та спорту востаннє так масштабно проводили 8 років тому. Організатори сподіваються, що спортивні перегони між громадами будуть щорічними. Учасники змагалися за десятком напрямків, зокрема: у пляжному волейболі, дартсі, гирьовому спорті, естафеті «Мама, тато, я – спортивна сім’я», козацьких розвагах і навіть риболовлі. Рекордсменом за кількістю здобутих перших місць стала команда Литовезької громади.