Імлпементація формули Штайнмайєра. Чимало українців не розуміють що це означає. Так звана формула передбачає проведення виборів в окупованих районах Донбасу під наглядом ОБСЄ. Також цим територіям Україна повинна надати особливий статус, а Росія -вивести свої війська.

Тристороння контактна група у Мінську вже узгодила остаточний текст так званої формули Штайнмаєра. Щоправда, жодних документів Україна не підписувала, а лише надіслала лист-відповідь на пропозицію спецпредставника глави ОБСЄ Мартіна Сайдіка.

Особливий статус нині окупованим територіям Україна забезпечить лише тоді, коли буде виконано ряд умов.

Президент запевнив, що новий Закон обговорюватимуть публічно і капітуляції не буде. Утім, по при це, такий крок влади викликав хвилю невдоволення.

У ніч на 2 жовтня волинські активісти Нацкорпусу та Нацдружин провели попереджувальну акцію під стінами Волинської ОДА, як реакцію на заяву президента.

Активісти зібрали представників політичних партій, воїнів АТО та всіх небайдужих, аби обговорити подальший план дій. Деякі депутати Луцькради навіть планують скликати позачергову сесію.

У четвер, третього жовтня, активісти пікетуватимуть Волинську облраду. Вимагатимуть, аби ті звернулися до Парламенту та президента із вимогою не втілювати формулу Штайнмаєра в життя.

Але не всі лучани вбачають в ній негатив.

У раді думки також різняться. З парламентських фракцій Формулу Штайнмаєра підтримали “Опозиційна платформа – За життя” і “Слуга народу”. Батьківщина – зайняла доволі нейтральну позицію, а от Голос та Європейська Солідарність – виступили проти.