Жовтнева ціна на природний газ для потреб населення та інших споживачів знизилася на 4,9 %, порівняно з рівнем вересня. Вона становитиме  4 272,76 грн за тисячу кубометрів (без врахування ПДВ, націнки газзбутів та транспортних витрат).

Таким чином з квітня цього року ціна, за якою Нафтогаз продає газ для потреб населення та інших захищених споживачів, знизилася на 32 %. Враховуючи ринкову ситуацію у вересні, жовтнева регульована ціна газу (4272,76 грн за тис. кубометрів) виявилася нижчою, ніж ціна на умовах пропозиції «Газовий запас» (4874,42 грн за тис. кубометрів), – повідомляє “Нафтогаз”. 

За умовами пропозиції, у жовтні споживачам буде запропоновано оплатити газ за нижчою, регульованою ціною. Придбаний газовий запас при цьому буде збережено на зимові місяці, коли очікується збільшення регульованої ціни. При цьому, якщо споживач не використає за зимовий сезон весь передплачений обсяг, залишок коштів повернеться такому споживачу на його рахунок у повному обсязі.

Споживач має також можливість оплатити газ за рахунок зменшення свого газового запасу, звернувшись до свого постачальника. Усі постачальники, які взяли участь у акції, підтвердили готовність надати клієнтам можливість розрахуватися за рахунок зменшення передплачених обсягів за ціною газового запасу. За статистикою в жовтні побутові споживачі використовують близько 7 % від загального обсягу свого відбору газу за опалювальний сезон.