До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 13 липня.

Мертвого 50-річного чоловіка виявили сьогодні в обідню пору в одному з гаражних кооперативів Луцька. Бездиханне тіло знайшли просто в оглядовій ямі.  Власники сусідніх гаражів запевняють, що ще зранку чоловіка бачили живим-здоровим. Припускають, що чоловікові могло стати зле через спеку. До потерпілого одразу викликали швидку допомогу. Та медики запевнили, що смерть настала задовго до їхнього прибуття, тож реанімаційні заходи не проводили. Тіло забрали працівники ритуальної служби. Обставини смерті чоловіка з’ясовують правоохоронці.

Полегшення не буде щонайменше тиждень. Ртутний стовпчик на Волині подекуди перетне позначку у 35 градусів й не опускатиметься, навіть попри незначні опади. Синоптичний прогноз не вельми втішний для тих, хто змушений переживати спеку у місті і при цьому ходити на роботу чи, тим більше, працювати під палючим сонцем. Медики попереджають: задуха і високі температури загрожують здоров’ю не лише літніх людей, особливо обачними мають бути ті, хто має проблеми із серцем. Ольга Матвєєва розпитала, як вберегтися від теплового удару.

Вакцину проти ковіду Pfizer відтепер будуть використовувати і в центрах масової вакцинації. Доступною вона буде для всіх охочих, але з пріоритетом для людей похилого віку та людей із супутніми захворюваннями, – уточнили у Міністерстві охорони здоров’я. Тим часом американська фармацевтична компанія Pfizer заявила, що дві дози – добре, але три ще краще, бо це може забезпечити у 10 разів більший захист. Європейське агентство з лікарських засобів заявляє, що на тепер немає доказів про необхідність третьої дози вакцини, але припустили, що такий сценарій “дуже ймовірний”. І вже уклала договір з фармкомпанією на закупівлю майже 2 мільярдів доз до 2023 року.

Наскільки ви стійкі до ковіду? Чи достатній у вас рівень імунітету після хвороби? Чи ефективною була вакцинація? Варто імунізуватися негайно або через певний час? Відповіді на усі ці питання дає тест на концентрацію у вашому організмі нейтралізаційного білка. Такі дослідження почали проводити в обласній клінічній лікарні. Медики запевняють, що результативність аналізу майже стовідсоткова. Ангеліна Гущина розповість подробиці.

Обійстя, прикрашені вишитими рушниками і квітами. На вулицях ярмаркують народні майстри, виспівують фольклорні колективи, козаки варять куліш і розкладають щойно спечені пироги господині. На свято села, яке співпало ще й з церковним престольним празником, у Рокинях, Липлянах і Прилуцькому зійшлися старі, малі, запрошені і влада. Про особливості сільських гулянь в об’єднаній міській громаді Анастасія Качина розповість.

Тисяча і одна вівця. А ще – кози, коні і корови. Серед поля і лісу живуть, пасуться і дають потомство. Та все ж головна спеціалізація фермерського господарства у селі Яромель – вівчарство. Це найбільша овеча ферма на Волині.  І продукує вона не лише м’ясо, застосування знайшли також і овечій вовні, якої стрижуть близько тонни щороку.  Як захоплення тутешнього господаря переросло у перспективний аграрний бізнес Марія Вавринюк розповість.