До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 27 жовтня.

МОЗ дозволило вакцинувати дітей від 12 років. Головне, аби не було жодних лікарських протипоказань. До того ж, це обов’язково має бути вакцина Pfizer. Зокрема, у міністерстві пояснили, що дослідження серед інших вакцин ще тривають. Єдиний офіційний дозвіл є від Pfizer, тож міністерство дало зелене світло. Втім, про масову вакцинацію дітей не йдеться. Підліткам рекомендують щеплюватися за критичної необхідності чи наявності патологій та супутніх захворювань, які можуть ускладнити перебіг захворюваності. В пріоритеті ж лишається вакцинація старших людей.

На Камінь-Каширщині, Ковельщині і в Луцькому районі – 9 пожеж гасили рятувальники впродовж минулої доби. Через несправне пічне опалення зайнялося в дерев’яному будинку у селі Великий Обзир. Вогонь знищив дах, меблі, побутову техніку та домашні речі. У Самарах загорівся цегляний будинок. Рятувальники підозрюють, що причиною стало замикання електромережі. Полум’я знищило 140 квадратів даху. Без постраждалих не обійшлося під час пожежі у Грудках. В одній із кімнат цегляного будинку пожежники виявили тіло 61-річного чоловіка. Попри те, що ліквідувати вогонь вдалося за 15 хвилин, пенсіонера врятувати вже не вдалося. Саме через його необережне поводження, ймовірно, й виникла пожежа. Окрім того, ДСНСники ліквідували займання на дачному масиві “Струмівка”, гасили легковий автомобіль в Ківерцях та три загоряння сміття на проспекті Відродження в Луцьку, Заборолі та Великому Омелянику.

Здорожчання хліба варто очікувати вже найближчим часом. Такими прогнозами поділилися у Всеукраїнській асоціації пекарів. За словами фахівців, ціни зростуть в середньому на 20-25 відсотків. І це попри вдалий урожай зерна. Чи поб’є хліб цінові рекорди і наскільки вдарить по гаманцях волинян – Ольга Матвєєва знає.

Школярі відпочиватимуть довше. У волинських навчальних закладах продовжили канікули до 7 листопада. Про це повідомили на позачерговому засіданні регіональної комісії з ТЕБ та ТС. За словами головної санітарної лікарки області Наталія Янко, Волинь побила антирекорд – захворюваність на COVID-19 як в області, так і в Україні перевищила пікові показники за увесь період пандемії. Тож канікули вирішили продовжити. Зокрема, з 18 жовтня волинські учні мали вікенд. Деякі цього тижня навчаються дистанційно, втім 434 школи матимуть вихідні до 7 листопада.

Список професій, які підлягають обов’язковій вакцинації – розширився. Зокрема до наявного переліку додалися працівники водоканалів, “Укрпошти”, “Укрзалізниці” та інших критичних для економіки країни сфер. Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Він також пояснив, чому медиків не віднесли до соціальних груп, для яких є обов’язковим щеплення проти COVID-19. Усе через ризик браку персоналу, який нині, як то кажуть, на вагу золота. Наразі в Україні, за словами Ляшка, вакциновано понад 50% медиків.

Захист чи помста? Родина Гвоздецьких що проживає у Полонці Луцького району вже тиждень тужить за своїм домашнім улюбленцем Роні. Собаку знайшли застреленим на сусідському городі. У страшному злочині запідозрили сусіда, який мешкає через паркан. З чоловіком неодноразово раніше мали конфлікти через собаку. Відтак, впевнені, що мотив для розправи у нього був. Чи дійсно це так та навіщо чоловік стріляв у собаку – дізнавалася Ангеліна Гущина.

На понад 100 тисяч гривень хотів ошукати митників підприємець на пункті пропуску “Ягодин”. Громадянин Польщі намагався провезти в Україну автомобіль-самоскид. Аби сплатити менше до державної казни, чоловік замість 2008 року в документах вказав 2014 рік. Фахівці порахували, що різниця між митними платежами становить 112 тисяч гривень. За подання неправдивих відомостей порушнику загрожує конфіскація автівки, а також штраф в розмірі його вартості.

Ще вчора мешканці 69-ти багатоповерхівок Луцька змушені були гріти квартири обігрівачами. З початку опалювального сезону на мережах трапилося понад 40 поривів. Це, стверджують у “Луцьктеплі”, ще не край, адже може бути значно більше. Про те, в яких будинках на сьогодні вже ввімкнули опалення, а в яких – ні і чи нарахують лучанам плату за тепло, якого не було – знає наша Анастасія Качина.

Луцькі депутати звернулися до парламенту, уряду та нацкомісії з питань енергетики та комунальних послуг з вимогою не допустити підвищення тарифів на розподіл газу. Нині ж тариф здорожчав аж втричі. Підняття вартості розподілу газу неминуче вдарить по кишенях лучан, адже тоді опалення здорожчає щонайменше на 22%. При цьому плановий прибуток “Волиньгазу” у 2022-му році становитиме майже 520 мільйонів гривень. Тож обранці громади вимагають скасувати підвищення тарифу і в подальшому не приймати таких рішень без належного обґрунтування і погодження місцевих органів влади.

“Євробляхарі” масово вивозять свої автівки в ЄС. Зокрема, як інформує АвтоЄвроСила, чимало кермувальників везуть транспортні засоби продавати до Литви. Все тому, що термін пільгового розмитнення завершується. Така можливість є у водіїв до 10 листопада. Тож через загрозу величезних штрафів та навіть імовірної конфіскації автомобіля, лишати їх в Україні власники не поспішають. Як і сплачувати повну вартість митних платежів. Крім того, власники “євроблях” скаржаться на те, що працівники митниці відмовляються випускати автомобілі з країни зі сплатою штрафу у 8 з половиною тисяч гривень, а вже беруться складати протоколи на найбільшу суму – 170 тисяч і затримують авто. Дехто на знак протесту таким діям навіть палить свої автівки.

Пробне ЗНО не скасовуватимуть через карантин. Пробні тестування відбудуться з дотриманням усіх карантинних вимог. Діти мають взяти із собою дезінфектор для рук та бути в масках. Окрім того, під час складання тестів всі повинні дотримуватись соціальної дистанції. До слова, реєстрація на пробне ЗНО триватиме з 5 до 22 січня 2022 року на сайтах регіональних центрів оцінки якості освіти. Усі предмети поділили на два дні. Скласти в аудиторії можна буде лише один предмет за день. Тестуватимуть випускників у березні.

У Луцьк прибули 10 комфортабельних автобусів із Нідерландів. У Луцькраді певнять: ще 12 таких, які приїдуть вже на початку листопада, зможуть замінити Богдани, які нині возять містян. Який вигляд мають, скільки пасажирів поміщають та чи правда, що вони – списані – дізнавалася наша Анастасія Качина.

Луцькі депутати обурюються, що в місті зупиняються “чужі” сільські маршрутки. Обранці громади хочуть, аби приміський транспорт зупинявся лише на визначених зупинках і не заважав міським маршруткам та тролейбусам. Майже рік тому Луцькрада підписала Меморандум із Волинською облдержадміністрацією про співпрацю в питаннях курсування приміських автобусів. Однією з умов було те, що по закінченню договорів ОДА мусить змінити схеми і розклад руху приміського транспорту Луцьком. Однак цього не сталося, стверджує головний транспортник міста.

До Польщі їдуть не лише працювати, а й жити. За перші три квартали цього року майже 50 тисяч українців отримали посвідки на тимчасове, до трьох років, чи постійне проживання в сусідній країні. А це 5-10 років. Загальна кількість наших громадян, які мають подібні документи зросла майже до 300 тисяч. Про це інформує Управління з питань іноземців Польщі. Зокрема, на початок жовтня документи на тимчасове чи постійне проживання в Польщі мали загалом 525 тисяч іноземців, з яких 56% – українці.

Село і місто обіймаються добром. Так свою добру справу назвала волонтерка Вікторія Пащенко. На луцькому ринку, де торгує, паралельно збирає потрібні речі для селян. А на вихідних усе зібране розвозить по селах Волині. В свою чергу, жителі сіл дякують волонтерам продукцією з городу, яку містянам віддають безплатно. Більше про добрі справи лучан – у сюжеті Марії Вавринюк.

Четвертокласники із Заборольського ліцею №32 побували на 12 каналі. Учні із цікавістю розглядали всі кабінети і знайомилися із телевізійниками. Екскурсія розпочалася із прес-центру, де діти спочатку дізналися багато теорії про роботу на телебаченні, приміряли брендований одяг, розгадали лабіринт і вже тоді відправилися у подорож каналом. Малеча побувала у кімнаті новин, де журналісти щодня пишуть десятки сюжетів. Тут четвертокласникам розповіли про те, як минає робочий день телевізійників і поділилися цікавими історіями із знімань. Також діти заходили у гості до директора каналу, де мали можливість дізнатися секрети телебачення. У студії звукозапису учні побачили, як створюється закадровий голос. Втім, найбільше дітворі сподобалася телестудія, адже ніколи раніше школярам не вдавалося побувати за кулісами телебачення. На екскурсії вони познайомилися не тільки із журналістами чи керівником каналу, а й з операторами, редакторами, режисерами і телеведучими. Деякі четвертокласники всерйоз задумалися над тим, щоб у майбутньому пов’язати своє життя із телебаченням В кінці телевізійної подорожі кожна дитина отримала в подарунок імбирне печиво з емблемою 12 канал.