До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 30 червня.

Втомлений, весь у дірках та тріщинах. Міст на Шевченка благає про ремонт. Щоб не сталося непоправного, привести до ладу міст вже не один рік просять водії та пішоходи. Натомість комунальники лише час до часу латають тут асфальтове покриття і обіцяють от-от взятись за ремонт по серйозному. Про реальний стан мосту та чергові плани комунальників дізнавалася Вікторія Притулюк.

У Луцьку з вікна власної квартири, що на 9 поверсі, випав чоловік і залишився живий. Надзвичайна подія трапилася минулої ночі на проспекті Молоді. За свідченням очевидців, чоловік спершу повикидав через вікно книги та інші хатні речі, а потім вистрибнув і сам. Перш, ніж опинитися на землі, він упав на дерево, що, ймовірно, і врятувало йому життя. У поліції, яка виїздила на місце пригоди, кажуть про нещасний випадок, мовляв, чоловік випав з власної необережності. Зараз потерпілий у реанімації. У нього травмовані кінцівки, загрози життю немає, стверджують медики. Вони також зауважують, що чоловікові потрібна психологічна допомога.

Протиковідна вакцинація може стати обов’язковою для працівників сфери освіти та обслуговування, заявив головний санітарний лікар країни Ігор Кузін. Він зазначив, що згадані працівники не мають допускатися до робочих місць без щеплення. Для всіх інших забезпечити обов’язковість доволі важко і сам процес контролю не матиме практичного сенсу. Держсанлікар також повідомив, що до кінця року вже сформований графік вакцинації, оскільки МОЗ уже напевно відома кількість вакцин, які приїдуть у країну. Наприкінці літа планується вийти на показник у 220 тисяч щеплень на добу.

Апарати для точного дозованого введення ліків для онкохворих дітей – інфузомати отримала сьогодні Волинська обласна дитяча лікарня. Вкрай необхідне обладнання для малих пацієнтів передали волонтери, а кошти – 750 тисяч гривень – зібрали небайдужі волиняни і не тільки. В онкогематологічному центрі побувала наша Марія Вавринюк і бачила тих, кому це обладнання рятує життя.

Найприбутковішими галузями в Україні є сільське, лісове і рибне господарства – підрахунки оприлюднив Держстат. Зазначається, що крупнотоварний аграрний бізнес за минулий рік збільшив свій прибуток у півтора рази, до майже 60 мільярдів гривень. При цьому саме виробництво скоротилося на 14%. Тобто зростання відбулося винятково через здорожчання сільгосппродукції. Так, найбільший прибуток отримали сільськогосподарські підприємства, які виробляють соняшник, пшеницю та кукурудзу. За даними статистики, олія на внутрішньому ринку за рік подорожчала на 65%, цукор – на 70%, яйця – на 35%, хліб – на 17. При цьому, за підсумками 2020 року, доходи українських сімей зросли трохи більше, як на 2%.

У волинян найнижчий рівень заробітної плати в Україні. За даними державної служби статистики, середня зарплатня в Україні становить близько 13 тисяч. Тоді як на Волині вона найнижча – менше 11 тисяч гривень. Варто зауважити, що йдеться про номінальну заробітну плату, тобто без вирахувань або, як кажуть, “брудними”. Реальна вона ще менша, приблизно на чверть. Рекордсменом є столиця із середніми заробітками 20 тисяч гривень, серед областей – Донеччина, там майже 15 тисяч.

Додаткових 400 гривень пенсіонерам 75+, які уряд обіцяв виплачувати з 1 липня, не буде. Підвищення пенсій цій категорії громадян перенесли на 1 жовтня. За словами міністерки Мінсоцполітики таке рішення ухвалили через брак коштів у держбюджеті. Бо головним було – зробити індексацію всіх пенсій від березня. Вона запевнила, що з жовтня обіцяних 400 гривень щомісяця отримуватимуть всі, кому за 75. А з наступного року ця надбавка буде підлягати індексації.

На ринках з’явилися перші чорниці. Через затяжну і холодну весну сезон цьогоріч припізнився. Але на врожаї це не позначилося, чорниці буде вдосталь, – запевняють продавці. Але от покупці за корисною чорною ягодою у черги не шикуються. Чому – Ольга Матвєєва дізнавалась.