Колектив Ковельського медичного коледжу стурбований намірами обласної ради об’єднати усі навчальні медзаклади Волині. Адже як це вплине на робочі місця та подальшу долю коледжу – не відомо.

Ковельський фаховий медичний коледж – один із трьох навчальних закладів на Волині, де готують фельдшерів, медичних сестер, акушерів та фармацевтів. Він успішно функціонує уже 75 років. Нині тут навчаються 360 студентів.

«Ми і ведемо гарний прийом, і випускаємо студентів, ми ведемо контроль над тим, куди вони працевлаштовуються. Майже 80% студентів влаштовуються або в лікувально-профілактичні заклади, або продовжують навчатися у вузах», – розповіла очільниця коледжу Олена Григола.

Утім, колектив неабияк занепокоєний подальшою долею закладу. Адже обласна рада має намір об’єднати усі регіональні навчальні заклади медичного профілю в єдиний Волинський медичний коледж.

«Наскільки філія зможе бути повноцінним навчальним закладом, який буде вирішувати всі і господарські, і фінансові проблеми, от, ну в такому плані – все-таки має бути ріст і розвиток навчального закладу. Цей розвиток ми бачимо в самостійності закладу», – стверджує Олена Григола.

Працівники категорично проти будь-якої оптимізації. Тут, кажуть, щороку ажіотаж серед вступників. Та й для студентів намагаються створити якомога кращі умови. До прикладу, навчаються тут зараз очно, адже більше як 80% працівників – вакциновані. Та й кількість корпусів дозволяє не створювати жодних скупчень. Окрім того, хороша матеріально-технічна база дає можливість молоді відпрацьовувати не лише теорію, а й практичні навички.

У захваті від навчального процесу і студенти.

«У коледжі є все обладнання, на якому можна практикуватися, починаючи з ін’єкцій, і як виміряти тиск, і з педіатрії – як вимірювати зріст, вагу дітей», – каже студентка Дарина Карпук.

«Мені дуже подобається навчатися саме в цьому коледжі через те, що тут є висококваліфіковані викладачі, які нам доступно, цікаво все показують на практичних заняттях, свій досвід, тому що вони всі в нас практичні лікарі», – ділиться студентка Дарина Ярощук.

Також студенти мають можливість практикуватися у Ковельському МТМО, який вважають флагманом Волинської області. Дехто навіть стає частинкою медколективу – нині у лікарні працює близько пів тисячі випускників коледжу.

На захист самостійності навчального закладу стає й ексочільник МТМО, а нині керівник Львівської клінічної лікарні Олег Самчук.

«Треба вчити наших працівників забезпечувати наші лікувальні заклади. Потреби, думаю, в такий час немає робити таких різких, радикальних змін. Ковельський медичний коледж завжди може бути окупний через те, що дуже багато студентів хочуть у ньому вчитися», – пояснює Олег Самчук.

Тим часом голова Волинської обласної ради Григорій Недопад стверджує: оптимізація вимушена і її не уникнути. Вона охопить не лише навчальні заклади, а й різні комунальні установи.

«Бюджет, зокрема по додатковій дотації, бо наша область є дотаційна, зменшують більш як на 130 мільйонів, тому разом з енергоносіями, які зараз піднялися в ціні, разом із ситуацією, що піде ріст і мінімальної заробітної плати, враховуючи ці додаткові витрати, які впадуть на плечі обласної ради, – ми вимушені робити оптимізацію», – зауважує Григорій Недопад.

Наразі, каже, ковельчанам хвилюватися не варто. Невдовзі відбудеться загальна нарада з очільниками волинських медколеджів. Там і шукатимуть компромісні шляхи об’єднання.  Та детальніше про долю навчальних закладів можна буде говорити після того, як збалансують бюджет на 2022 рік.