До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 4 серпня.

В Києві чоловік із гранатою прорвався до Кабміну і погрожував його підірвати. Інформацію про захоплення передає «СтопКор». На кадрах видно, як агресивний чоловік, тримаючи в руках предмет, схожий на гранату, використовуючи нецензурну лексику, вимагає представника КМУ зайти всередину будівлі. Спроби вгамувати чоловіка лише підсилювали його бажання та наміри. Як стало відомо, він – сапер і ветеран добровольчого батальйону «Айдар». У минулому- переніс контузію. У Києві ввели спецоперацію. Тривалий час з чоловіком вели перемовини і  таки затримали. Згодом з’ясували, що граната була бойова. Тож за скоєне чоловікові загрожує до 15 років в’язниці.

Через два роки судової тяганини екс-очільнику карного розшуку Волині Генадію Єпіфановичу винесли вирок. Нагадаємо, в лютому 2019-го чоловік, будучи за кермом напідпитку, спричинив смертельне ДТП, у якому загинуло двоє дорослих людей, а одна дитина досі проходить лікування. Родичі померлих та потерпілих довго чекали остаточної крапки у цій справі. І нарешті діждали. Чи погодився обвинувачений з вироком, що сказав в останньому слові та чи полегшило це біль близьким загиблих – розповість Ангеліна Гущина.

Наприкінці літа на Волині очікують новий спалах коронавірусної хвороби. Попри те, що зараз показники невисокі та стабільні, більшість випадків потребують госпіталізації. Про це заявили у Волинській ОДА. Єдиний спосіб захисту – вакцинація. Але в області кількість щеплень – низька, тож в серпні-вересні варто очікувати погіршення ситуації, зазначають в облдержадміністрації.

Тести на антитіла не визначають, чи є у людини імунітет від коронавірусу, тому робити їх немає сенсу. У МОЗ заявили, що ці тести – не стандартизовані. Різні лабораторії застосовують різні методи дослідження, різні одиниці виміру, тест-системи різної точності і чутливості, а також різне обладнання. Тому вони часто дають вкрай неточні результати.

Реабілітаційний центр для дітей з інвалідністю – без належних умов! Єдина така установа у Луцьку заледве надає оздоровчі послуги для 10% діток, що цього потребують. Тут не вистачає фінансування, через те й скрутно із обладнанням, умовами та фахівцями. Втім, найбільша проблема, вважають батьки пацієнтів, – повне небажання керівництва змінювати ситуацію. Обурені та обдурені умовним лікуванням власних дітей люди забили на сполох і вирішили діяти. Яким методом та чи виявився він дієвим – дивіться у сюжеті Ольги Матвєєвої.

Контрабандне куриво човном до Польщі. На Волині прикордонники спіймали на гарячому двох спритників які саме збиралися здійснити контрабандний заплив через Західний Буг. Ділки за допомогою гумового човна планували переправити на суміжний берег 14 пакунків, а в них 7 тисяч пачок цигарок різних торговельних марок. На порушників закону склали адмінпротоколи, а тютюнові вироби та плавзасіб вилучили.

Люди з інвалідністю матимуть право на позачергове обслуговування. Відповідний закон підписав президент України. Зокрема, такі люди та особи, що їх супроводжують, мають право на першочергове обслуговування в будь-яких касах, а також підприємствах, в установах та організаціях, що надають послуги населенню. Також люди з цієї категорії та особи, що їх супроводжують, мають право на пріоритетне проходження пунктів пропуску через державний кордон України та контрольні пункти в’їзду/виїзду на тимчасово окуповані території. Крім того, дорослі та діти з інвалідністю зможуть отримати реабілітаційну допомогу коштом санкцій і пені, що надійшли до держбюджету й використовуються Фондом соцзахисту.

У Луцький пологовий будинок придбали дороговартісне обладнання, яке своєчасно та оперативно виявлятиме патології у матерів і новонароджених. Якщо раніше жінкам доводилося простоювати в чергах на рентген у інших закладах, то тепер усе можна буде зробити на місці. Про вартість та користь рентген-апарату, а також чи буде ця послуга платною для пацієнтів, дізнавалася Анастасія Качина.

Особлива вистава у виконанні особливих дітей. Луцькі хореографи, співаки, режисери та художники-костюмери згуртувалися задля розвитку дітей з інвалідністю. Спочатку була ідея, за тим проєкт, і зрештою переможний фінансовий грант. Завдяки цьому школярі з синдромом Дауна вже восени на луцькій сцені продемонструють свої таланти. Наша Анастасія Качина повернулася з репетиції. Тож як особливі школярі стають акторами – розповість вам у наступному сюжеті.

Кожен регіон протягом 2022-2023 років отримає по одній сучасній дорослій та дитячій лікарні. Про це заявили у МОЗ. У рамках програм “Велике будівництво” і “Здорова Україна” в кожній області реконструюють і модернізують по одній такій установі. Наразі обласні адміністрації отримали доручення за два тижні завершити підготовку технічного завдання і почати тендерні процедури на розробку проєктно-кошторисної документації. Будівельні роботи почнуться вже з наступного року. Разом із будівництвом лікарень впроваджуватимуть новітні технології в їх оснащенні та оновлять обладнання відповідно до європейських стандартів.

З 2023 року в Україні почнуть запроваджувати соціальні пакети з накопичувальними пенсіями. Їх введення випробовуватимуть без змін до чинного законодавства й першими, хто зможе отримати такі пенсії, будуть ключові бюджетники. Втім, надалі планують прийняти й відповідні закони, а досвід введення таких пенсій поширити на соціальних працівників, вчителів та військових – як елемент переходу до повноцінної накопичувальної системи.

“Луцькводоканал” найкраще комунальне підприємство міста. За зразкову роботу підлеглих похвалив міський голова на засідання виконкому. Нині підприємство працює ефективно і при цьому майже не використовує грошей з міської скарбниці. Тому, вважає мер, його можна ставити в приклад іншим. Про успішні рішення на користь лучан та плани розвитку “Луцькводоканалу”,- у сюжеті наших журналістів.

В Україні ростуть ціни на оренду житла. Максимальне підвищення – на 15 відсотків – вже зафіксували в Харкові, Одесі, Львові, Дніпрі та в столиці, в інших обласних центрах – на 5-10%. Причиною зростання цін стало збільшення попиту на житло. Як вважають експерти, в середньому ще на 10-15 відсотків зросте вартість оренди до кінця 2021 року. Після цього ціни повернуться до показників 2019 року. Якщо в Україні знову введуть локдаун – ринок оренди знову обвалиться.

Красиві і довговічні сухоцвіти. Ці квіти зараз переживають другу хвилю популярності, хоч відомі вже давно. Рослини висушують за допомогою особливих технологій. Завдяки цьому вони здатні зберігати свій природний вигляд, а часто і пахнути, роками. Чи користуються довговічні квіти попитом на Волині – у сюжеті Марії Вавринюк.

Відтепер щорічно 14-го жовтня, будемо відзначати День захисника і захисниці України. Президент Володимир Зеленський підписав закон згідно з яким cвято День захисника України перейменували. Глава держави вважає, що документ сприятиме гендерно збалансованому висвітленню ролі військовослужбовців у захисті країни і належного вшанування воїнів обох статей. Адже багато жінок нарівні з чоловіками брали участь у захисті суверенітету і територіальної цілісності України.