Цьогоріч Волинь отримає понад 126 мільйонів гривень інфраструктурної субвенції.

Держава вкотре надає вагому підтримку об’єднаним територіальним громадам, зокрема у питаннях відновлення та розбудови інфраструктури їх територій, – пише йдеться на сторінці голови Волинської ОДА Олександра Савченка.

Для цього у державному бюджеті на 2019 рік для Волинської області передбачено 126 млн 361 тис. 300 грн коштів інфраструктурної субвенції.

Найбільші суми отримають найбільші волинські громади:

— Любешівська ОТГ – 11,7 млн грн;
— Забродівська ОТГ – 4,4 млн грн;
— Вишнівська ОТГ – 4,2 млн грн;
— Колківська ОТГ – 4,1 млн грн;
— Прилісненська ОТГ – 3,5 млн грн;
— Устилузька ОТГ – 3,5 млн грн;
— Цуманська ОТГ – 3,2 млн грн;
— Рівненська ОТГ – 3,1 млн грн;
— Старовижівська ОТГ – 3,1 млн грн;
— Зимненська ОТГ – 3,1 млн грн;
— Павлівська ОТГ – 3,1 млн грн тощо.

Далі механізм наступний: обласна державна адміністрація розглядає проектні заявки обʼєднаних територіальних громад на проекти та готує висновок щодо відповідності поданих проектних заявок планам або програмам соціально-економічного розвитку ОТГ. Тоді ці списки погоджує Мінрегіон і лише після цього громади отримують кошти на втілення проектів.

Варто зазначити, що ОТГ мають ще чимало можливостей реалізовувати свої проекти. Зокрема, за кошти субвенції на соціально-економічний розвиток, Державного фонду регіонального розвитку, субвенції на розвиток медицини у сільській місцевості, коштів на будівництво футбольних полів, які щорічно виділяються з державного бюджету.