Компанія WOG запускає новий проект ЕКО-платформи «До природи з добром»: переробку кавової гущі на сучасне органічне добриво – біогумус.

Тепер вся кавова гуща, що залишиться від приготування кави на п’яти АЗК в Луцьку буде спрямовуватися на луцьке підприємство «Пастернак» – партнера цієї ініціативи від WOG стала луцька компанія «Пастернак», що з 2017 року виробляє біодобрива на власній базі, – повідомили у компанії.

«В Україні наразі існує велика проблема з утилізацією органічних відходів – їх заборонено вивозити на смітники, але цією забороною нехтують майже усюди. Ані держава, ані місцеве самоврядування не можуть запропонувати дієвого способу утилізації органіки, при тому, що екологічна ситуація всієї країни щодня стає дедалі важчою. Саме тому ми запустили проект з утилізації кавової гущі. Наразі ми збираємо відпрацьовану кавову гущу на п’яти АЗК у Луцьку для переробки на біогумус. Згодом плануємо географічно розширити цей проект», – говорить куратор ЕКО-платформи WOG та директорка з комунікацій Олена Осипчук.

Одним з ефективних рішень застосування відпрацьованої кавової гущі є її переробка на біогумус з використанням каліфорнійського черв’яка. Для його харчування в основну суміш додають до 10% кавової гущі. За рік усього 2000 черв’яків переробляють в середньому 1 тонну відходів, в результаті чого утворюється 500 л біогумусу.

Біогумус – це висококонцентроване біодобриво, що містить в своєму складі унікальний комплекс ґрунтових мікроорганізмів, вітаміни та біологічно активні ферменти, що стимулюють ріст і розвиток рослин. Його використовують для підживлення квітів, фруктових дерев, овочів і газонів, збільшуючи врожайність на 30-40%.

Нагадаємо, раніше в рамках ЕКО-платформи «До природи з добром» спільно з українською ЕКО-компанією Blue Ocean Solutions було запущено два проекти – переробку кавової гущі на ЕКО-підстаканники, а також заміна пластикових соломинок для напоїв їх екологічним аналогом. Крім того, на 34 столичних АЗК WOG встановлено баки для роздільного збору побутових відходів. Це перший етап проектів. В подальших планах – розширення географії проектів на заправках по всій країні.