У грудні 2021 депутати Волинської облради прийняли рішення змінити форму управління підприємства “Волиньприродресурс” – з комунального на приватне акціонерне товариство. При тому власником підприємства лишається облрада. 

5 січня на сайті видання “Наші гроші” з’явився матеріал про те, що підприємство нібито готують “під приватного інвестора”. Більше того, свої права нібито вже заявив на це ТОВ “Завод “Ізумруд”. Однак ця інформація – фейк, переконує директор КП “Волиньприродресурс” Анатолій Капустюк. Про це він написав на своїй сторінці у фейсбуці.

“Дуже сумно, що “експерти”, які готували цей матеріал, не мають нічого спільного з юриспруденцією. Принаймні, прочитали б перед написанням такої маячні Закон України “Про акціонерні товариства”. Про замовність свідчить і те, що до журналістики дані автори, схоже, не мають жодного відношення, бо інакше мали б дотримуватись стандартів та Кодексу етики українського журналіста та звернутись хоча б за коментарем до КП, про яке взялися писати”, – пише Анатолій Капустюк.

Він наголошує, що при перетворенні шляхом реорганізації з КП в АТ змінюється лише організаційно правова форма: комунальне підприємство в акціонерне товариство. При перетворенні власник в особі Волинської обласної ради не змінюється.

Також, за словами Капустюка, в рішенні обласної ради зазначено, що КП перетворюється у АТ у формі приватного акціонерного товариства, а це означає перетворення в закрите акціонерне товариство, що унеможливлює появу будь-якого співвласника, окрім існуючого.

“Акції приватного АТ не перебувають у обігу, що унеможливлює їх купівлю будь-ким, а отже закріплює одноособову власність за Волинською обласною радою. Жодних звернень від ТОВ “Завод “Ізумруд” до комісії з реорганізації щодо боргу КП не пред`явлено, це є черговою брехнею, більше того у КП не існує боргу перед ТОВ “Завод “Ізумруд”, а є лише поточні фінансові зобов’язання, які КП виконує”, – наголошує директор підприємства.

Він зауважив, що кредитор не впливає на діяльність підприємства, бо воно не ліквідовується, а перетворюється з однієї форми в іншу. За останні роки, каже, сотні державних підприємств перетворились у ПАТ, залишившись при цьому на 100% у власності держави.

“У будь-якого фейкового матеріалу завжди є замовник та конкретна ціль, коли розганяють такі матеріали, тому спробуймо знайти його разом. Дуже сумнівним є така прискіплива увага до рішення обласної ради, яке пройшло майже два тижні тому, бо аналогічні рішення щодо реорганізації приймає кожна обласна рада та уряд десятками. А тепер подивимось на назву статті та як подали матеріал: “Друг Зеленського, Коломойського та Палиці проявився у бурштиновому бізнесі на мільярд” отже основний удар був націлений саме на Президента. Я впевнений, що Володимиру Олександровичу Зеленському точно немає жодного діла до рішень будь-якої ради щодо їх підприємств.

Я знав лише одного екс-президента якого особисто цікавило КП “Волиньприродресурс” Волинської обласної ради на яке їм було натравлено усі правоохоронні органи для того, аби анулювати спеціальні дозволи, проводились обшуки, стеження і так далі,  головне – все це після того, як він отримав відмову в отриманні контролю над КП, яке він сприймав не як підприємство для отримання прибутку для області, а як негативний приклад, яким могли скористатись інші області, а у разі його успішної роботи боявся політичних дивідендів для своїх опонентів.
І наостанок про ціль вибору яскравої назви, – напевно щоб відволікти увагу громадськості від свого переховування від Українського правосуддя й було запущено цей фейковий скандал”, – йдеться у дописі Анатолія Капустюка.