На Волині вперше за шість років виявили правець. Це небезпечна інфекційна хвороба, яка без втручання медиків приводить до смерті. Обмороження, укус тварини, незначна подряпина чи поріз. Навіть такі, на перший погляд, несерйозні випадки можуть стати причиною правця. 

Цього разу 43-річний чоловік уразився хворобою через обмороження. Звернувся до лікарів через десять днів. Зараз йому вже ампутували кінцівку.

Симптоми цієї хвороби можуть проявитись з третього по 21 день від зараження. Спочатку це відчуття неспокою та невелике підвищення температури тіла. А пізніше можуть розпочатись і загальні судоми, коли тіло людини набуває форми дуги. Слід за цим виникає параліч дихання і серця.

Правцевою паличкою найчастіше заражаються під час сезону городніх робіт, коли бруд потрапляє до відкритих ран. Бактерії Клострідіум тетані живуть у ґрунті та кишківниках тварин. Саме тому лікарі радять при будь-яких пораненях звертатись за допомогою і не чекати перших проявів хвороби. А найкраще вакцинуватись, адже це єдиний дієвий захист.

Востаннє правець на Волині інфікували у 2013-му році. Всього за рік в Україні виявляють близько 15-ти захворювань.