Колишній міський голова Луцька Богдан Шиба розповів, що купує дуже багато книг, іноді навіть у кількох примірниках, і роздає їх іншим людям за умови, що ці люди теж читатимуть і віддаватимуть книги далі.

Про це стало відомо із програми «По дорозі» на 12 каналі 8 лютого

«Я купую книжки, читаю. У мене вже нема місця, де їх класти, то я стараюся всі нові книжки, які придбав, віддавати іншим людям за умови, що вони їх не покладуть у себе вдома, а самі прочитають і передадуть наступному комусь. Тобто щоб ці книжки ходили по людях і щоб люди їх читали», – каже ексмер.

«Люблю книгарню «Є», там завжди є все, що мені треба. Крім того, я ще слідкую за новинками видавництв, і якщо мене щось зацікавить, то виписую собі через «Нову пошту». Дуже швидко приходять, буквально день-два – і вже книжка в мене. Я тоді можу швидко прочитати і комусь віддати або рекомендувати», – ділиться Богдан Шиба.

За його словами, частина книг до нього повертається – якщо їх беруть близькі знайомі. «Але часто я кажу: можете мені не повертати, якщо віддасте комусь іншому для читання», – стверджує колишній міський голова.

Усе ж деякі книги він намагається зберігати. Передусім – історичні.

«Це Тімоті Снайдер, Сергій Єкельчик чи Сергій Плохій – все, що вони друкують українською і польською мовою. Цих книжок стараюся не віддавати на зовсім», – каже гість програми.

Щодо кількості прочитаних книг, то Богдан Шиба запевняє, що не вів такого підрахунку.

«Але був один такий промовистий факт, коли Юрій Луценко був у тюрмі і хвалився, що прочитав, по-моєму, 140 книг… Вже не пам’ятаю цифри… Я не полінувався і почав згадувати, скільки я за той час прочитав книжок. Причому Луценко сидів у тюрмі і більше нічого не робив, а я ще й на роботу ходив, мав якісь домашні клопоти. І по-моєму, в мене вийшло не менше», – пригадав колишній мер.