Український журналіст та політичний оглядач Віталій Портніков упевнений, що перемога демократії не в інтересах Китаю, який є авторитарною державою, як і росія.

Про це він сказав у програмі «Актуально» на 12 каналі 5 квітня.

«Я взагалі не розумію, чому в Україні розраховували на Китай. Китайська народна республіка – це країна, якою керує комуністична партія. Це авторитарна держава, яка, з точки зору свого суспільного устрою, схожа на російську федерацію.

Звичайно, Китаю хотілося б, щоб росія перемогла. Можливо, не у війні. Можливо, він би хотів, щоб був бліц-криг, про що, можливо, президент путін розповідав лідеру Китайської республіки Сі Цзіньпіну, коли відвідував Китай перед нападом на Україну. Абсолютно очевидно, що перемога світових демократій не є в інтересах КНР», – висловився журналіст.

Каже, йому дивно, що до війни чимало наших політиків, причому у владі, казали, що ми маємо орієнтуватися на досвід комуністичної партії Китаю і що Китай нам допоможе.

«Абсолютно очевидно, у чому зацікавлений Китай: щоб Україна була під впливом рф і щоб в Україні був саме такий суспільний устрій, як у сусідній росії. Це ж логічно. Китай виступає за багатополярний світ, у якому автократія буде боротися з демократіями за вплив і економічні можливості. І тому Китай – це найбільша проблема сучасного світу і США. І країни, які сподіваються на Китай, коли протистоять автократії і тиранії, виглядають, м’яко кажучи, безумно», – підсумував Віталій Портніков.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Головними винуватцями того, що Україна не в НАТО, є ми з вами, – Віталій Портніков