Український журналіст та політичний оглядач Віталій Портніков упевнений, що лідери провідних держав світу за жодних умов не ухвалять рішення втрутитися у війну на боці України, оскільки це може призвести до третьої світової війни і застосування ядерної зброї.

Про це він сказав у програмі «Актуально» на 12 каналі 5 квітня.

«Зіткнення ядерних держав може призвести до третьої світової війни і швидкого зникнення людської цивілізації в Європі і, можливо, Північній Америці, зруйнування Нью-Йорка і Лос-Анджелеса, Парижа і Лондона і, звичайно, у відповідь – Москви й Санкт-Петербурга. Під ризиком зникнення будуть величезні агломерації, АЕС, мільйони людей. Ця катастрофа може бути глобальною. І, звичайно, Україна також зникне в разі цієї катастрофи, тому що буде однією з арен нанесення тактичних ядерних ударів Російською Федерацією. Але я не думаю, що лідери провідних держав світу хотіли б, щоб їхні держави зникли також», – каже Портніков.

На його думку, жодні дії росії на нашій території, в тому числі й ознаки геноциду, не змусять світових лідерів піти на кроки, які поставлять під сумнів існування самої людської цивілізації.

«Обмін стратегічними ядерними ударами ніколи не здійснювався в історії, і ми не знаємо про його наслідки. В історії був виключно тактичний ядерний удар по Хіросімі і Нагасакі. Це той ядерний удар, який росія може застосувати проти України. Зникне, скажімо, Київ, Львів, Луцьк, але це не знищує цивілізацію. Це просто смерть кількох мільйонів людей. Це величезна катастрофа, і ми можемо стати жертвами цієї катастрофи, якщо президент рф путін ухвалить рішення про застосування тактичної ядерної зброї на території України. Але обмін стратегічними ядерними ударами це зовсім інше. Ми взагалі не знаємо, чи буде існувати цивілізація в Європі і Євразії у результаті обміну такими ударами», – наголосив журналіст.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Головними винуватцями того, що Україна не в НАТО, є ми з вами, – Віталій Портніков